14. juuli 2009

Vahearuanne

Nüüd, kus nädal tööd seljatatud ning mõned vabad päevad ees, saab kenasti raporteerida, kuidas mõjub seesugune elu.

Kõigepealt peab kurvastusega mainima, et selline regulaarsus viib robotliku elukorraluseni, kus magamaminek on kell 1 ja ärkamine kell 7. Eks ma muidugi püüdsin seda rutiini jõudumööda rikkuda.

Ehkki sageli ei olnud hommikul aega või tahtmist midagi süüa, päeval polnud selleks võimalust ning kogu toitumine kaldus õhtutunnile, ei toimunud kuigi suurt massi-iivet. Hetkel on kehamass püsinud 90...91 kg vahel.


Küll aga olen märganud, et šokolaadid, magusad präänikud vms annavad küll kõvasti kaloreid, ent ei võta kuigi edukalt söögiisu. Seevastu aga näiteks must leib hakitud küüslaugu ja küüslaugupekiga on vaatamata suhteliselt suurele kalorsusele ka toitev. Toitev selles mõttes, et kustutab näljatunde pikaks ajaks.

Kuni jagub tegemisi, jätkan ka vaatlusi.

5 kommentaari:

kass27 ütles ...

Mis mõttetud ühikud neil seledel küljes on? Mitte muhvigi ei saa aru :S

webxan ütles ...

Viimane kommentaar näitab, et kommenteerija ei ole iial sellesse süvenenudki. Pedagoogilis-didaktilisest aspektist võetuna peaks diagrammi juures alati olema ka mõõtühik, ent antud juhul pole autor seda pidanud vajalikuks, kuna teksti sisuosas on asi varem korduvalt kenasti ära seletatud.

Uutele imestajatele selgituseks: Abstsissteljel on päevad (kuupäevad ei ole ju olulised!) ning ordinaattelgedel vastavalt kas KMI või kellaaeg.

Joondiagrammil kujutatud KMI on küllaltki arusaadav ka lisaseletusteta. Lillakasmustaga kujutatud uneaja-diagramm aga seletab une kestust ööpäevas. Selle kujutamisega on teatavaid raskusi, eriti kui magama heidetakse eelmisel kuupäeval ja ärgatakse järgneval.

kass27 ütles ...

Tõepoolest pole ma iial sellesse siinkäsitletud teemasse nii süvenenud, et mäletaksin paari aasta eest väljaarvutatud ühikute sügavamat sisu. Lugupidamisest lugejate vastu võiks selle kohta olla lauseke meeldetuletuseks. Mõlemad illustratsioonid on mulle väga väheinformatiivsed. Minu abstraktse mõtlemise maailma ei mahu joonis, kus on kaks ajatelge. See sinine sakiline plärakas moonutab ära kogu informatsiooni.

webxan ütles ...

Huvitav. Minu arusaamist mööda peaks tehnilise taibuga inimesed seda enam aru saama kahest ajateljest. Üks (x-telg) on aeg kuupäevades ja teine (y-telg) on ööpev tundideks jaotatuna.

Sinine larakas näitab teadvusetut aega, uneriigis viibimist, kasutut vegeteerimist.

kass27 ütles ...

Minu tehniline taip ei neela alla tõsiasja, et lihtne asi on nii kõveraks käänatud. Illustratsioon peaks asja arusaadavamaks muutma. Paraku siin on ladusa jutu otsa keeratud ksantooriast pärit käkker ;)