26. jaan 2010

Vihje

Ei. Ka täna ei kavatse ma veel välja öelda, milles seisneb see mu avastatud trikk. Õigupoolest polegi see mingi eriline avastus. Selle kirjapanekuks peab olema veidi selgema peaga. Täna aga juhtus, et mu pea "läks paksuks".

Põhjuseks oli raamatupidamisleksika. Aktiva ja passiva täpsemalt. Tegelikult saanuks ma oma KÜ aastaaruande suurepäraselt valmis treida ka ilma neid mõisteid teadmata. Kuid mulle ei meeldi allkirjastada pabereid, millel on tekst, millest ma ise midagi ei mõika. Igatahes lõin jalule terve meeskonna. Üks saatis mind kohe pikalt, öeldes, et see teema teda "ei koti", teine tuli teisest linnaotsast kohale. Kolmas otsis välja konkreetsed kohad majandussõnaraamatutest ja seadusandlikest aktidest. Neljas aga saatis mulle tänu telefonikõnele paar selgitavat dokumenti. Lühidalt — aktiva ja passiva on täiesti mõttetud terminid. Samu asju saaks ka eesti keeles ja arusaadavalt sõnastada. Aga see selleks.

Seesugune juhmlus ajab mul tavaliselt aju sõlme. Sellele aitas kaasa ka terve tööpäeva kestnud teise aruande viimistlemine. Viimistlus seisnes selles, et varem kustutatud lahtrid-tabelid tuli tagasi asetada ja tühjaks jätta. Sest nii on ette nähtud.

Taipasin, et olen õrnalt lühises, kui hakkasin KÜ hooldustasuarveid välja printima. Pooltele tuleb need paberile printida ja ümbrikuga ukse taha viia. Teisele poolele saab e-kirjaga saata. Valisin hoolega välja õiged korterid ja andsin printerile tuld. Kui paberilehti ümber pöörama hakkasin, märkasin, et elektri eest nõutav summa on kole pisike. Neli korda väiksem kui vaja. Noh, umbes nagu eelmisel kuul. Ma tõesti ei tea, mida nad selle elektriga talviti teevad. Katsu sa neid süüdistada ilma kütmises... siis avavad suisa WC ukse ja näitavad, et ei ole mingit kütet neil seal. Uurisin kohe päris tükk aega, enne kui taipasin, et olin välja printinudki eelmise kuu arved. Siis mõtlesin, et kuni avan õiget dokumenti, prindin õige lehe teise poole. Üks lehekülg, aga ohtralt eksemplare. Alles kui läksin eksemplare uuesti ümber pöörama, avastasin kurbloolise tõe. Olin taas vale dokumendi printinud. Sedapuhku salajase pangaväljavõtte. Selle peale panin asjad lauale hunnikuisse ja otsustasin hommikul selle töö lõpuni teha.

Aga toitumise osas leidsin päris kavala nõksu, kuidas asjaolusid tasakaalus hoida. Nimelt arvutasin välja oma pikkuse ja massi, et siis andmed vastavatesse välismaistesse tabelitesse toksida. Lihtsalt tuli huvi uurida, mida erinevas maailma otsas KMIst arvatakse jms.


Selgus, et minu mass on hetkel UMBES 195 lbs ja pikkus 5 feet 7 inches. Seda on hea teada, kuna selliste paramaatrite ja kommetega isendile nähakse ette toituda 2257 kcal ööpäevas, et mitte liialt paksuks minna.


Meil üldtuntud tabelite põhjal peaks aga minuvanune isasloom saama päevas ca 2600 kcal energiat. Siin on pisikene aines mõtlemiseks.

Illustreerimiseks leidsin paar põnevat pilti, mis peaksid endast kujutama mingit moodi kalorimeetreid. Mis oleks viga, kui seesugune riistapuu oleks portatiivsena saadaval. Umbes nagu nõuka ajal olid jaemüügis radioaktiivsuse mõõdikud, mis käisid rinnataskusse kui pastapliiatsid.

2 kommentaari:

kass27 ütles ...

Kui kuppel on õrnalt lühises ja passivas, siis on paras tegeleda oma koguka kerega ja aktivas :P

webxan ütles ...

Mulle teeb isegi õrnalt nalja, kuidas mind vanast harjumusest kogukaks või ümaraks nimetatakse.

Aga vähemasti mu enesetunne on küll aina siledam.