3. juuni 2009

Lacto Seven

Nagu lubatud, räägin seekord LACTO SEVEN loodustootest. Iseenesest oli see ost juhuslik, kuna ma tahtnuksin midagi valuvastast. Mitmetes Tartu hüpermarketites pole aga enam apteeki, need on asendatud loodustoodetega. Küsisin müüjalt (kes ilmselt pole proviisor) midagi valude või kõhukinnisuse vastu, näiteks teed. Tema aga talutas mind otseteed seedimishädade leti juurde ja soovitas kõnealuseid tablette.


Tegemist on Vitabalans OY tootega, kelle kodulehelt võib leida järgneva teksti:
Piimhappebakterite-inuliini tablett

Omadused LACTO SEVEN on ainuke piimhappebaktereid sisaldav toode, mis sisaldab seitse erinevat külmkuivatatud piimhappebakteritüve (Lactobacillus -ja Bifidobacterium -tüved). Elus piimhappebakterid ehk probiootikumid on kasulikud bakterid, tasakaalustavad soolestiku mikrofloorat, aitavad korras hoida seedetegevust ning hoolitsevad kogu organismi heaolu eest.

LACTO SEVENIS sisalduvad piimhappebakterid on kaetud proteiinikihiga, mis kaitseb neid mao- ja sapphapete eest. Seetõttu jõuavad piimhappebakterid toimivatena jämesoolde, kus nad saavad toimet avaldada.

LACTO SEVEN sisaldab inuliini, mis on looduslik taimne kuidaine. Inuliin on jämesooles kasulike bakterite toitekeskkonnaks, lsoodustades nende lisandumist, toimimist ning kinnitumist sooleseinale.

LACTO SEVEN taastab ja hoiab soolestiku mikrofloorat juhtudel, kui selle tasakaal on häiritud näiteks: antibiootikumi kuuri järgselt, toitumisharjumuste muutudes, reisil olles, laktoositalumatusest.

Annustamine Täiskasvanutele 1-2 tabletti, üle 2-aastastele lastele 1 tablett hommikul ja õhtul. Tableti võib lahustada vee või mahlaga.

Päevane annus sisaldab 0.8-1.6 miljardit piimhappebakterit ja 600-1200 mg inuliini.

Säilitamine Toatemperatuuril

Pakendi suurus 20 ja 50 tabletti

Ei sisalda laktoosi, gluteeni ega piimaproteiini.



Egas see mu figuur pole seoses 5 taastunud kiloga sugugi mitte randa minekuks kohane. Kõik mu musklid on kuidagi imeliselt allunud maa külgetõmbejõule ning pidama jäänud vöökohal, mille ümbermõõt on 107 cm kandis.


Kaasa anti ka spetsiaalne lipik paljude soovitustega.

Pakendil on veel tekst, mis kordab osaliselt eelpool kirjutatut. Ometi on kenasti välja toodud ka tableti koostis: inuliin 75%, piimhappebakterid 10%, täidisaine mikrokristalne tselluloos (E460), pinnakatteaine rasvhappe magneesiumsool (E470b), paakumisvastane aine ränidioksiid (E551).

    Batsillidest sisaldavad tabletid järgmisi:
  1. Lactobacillus acidophilus 1.2-2.4 x 108 cfu

  2. Bifidobacterium longum 1.2-2.4 x 108 cfu

  3. Lactobacillus plantarum 1.2-2.4 x 108 cfu

  4. Lactobacillus rhamnosus 1.2-2.4 x 108 cfu

  5. Lactobacillus casei 1.2-2.4 x 108 cfu

  6. Lactobacillus reuteri 0.8-1.6 x 108 cfu

  7. Streptococcus thermophilus 1.2-2.4 x 108 cfu

Lisalehel oli aga järgnev tekst (vt ka esimest pilti lähemalt): Seitse valgulise kattega piimhappebakteritüve ja inuliin sinu organismi kaitseks

Seitse piimhappebakterit, seitse head põhjust!

  1. Ennetab ja leevendab seedehäireid pühade ja reisimisega seotud toitumismuutuste korral (kõhulahtisus või -kinnisus, gaasid, täiskõhutunne, valu)

  2. Leevendab antibiootikumidest põhjustatud seedehäireid

  3. Soodustab seedimist

  4. Vähendab laktoositalumatust

  5. Aitab alandada kõrgenenud kolesteroolitaset

  6. Piirab pärmseente vohamist soolestikus

  7. Sobib allergia, krooniliste põiepõletike ja vaginaalkandidooside leevendamiseks
Lacto Seven sisaldab inuliini, mis on piimhappebakterite toitekeskkonnaks, lisades nii tootele efektiivsust.

Lacto Seveni tabletid on laktoosi-, suhkru- ja gluteenivabad.


Tõsi, kui süveneda sellesse reklaamjuttu, siis võib siinkohal üles lugeda mitmeidki kahtlusi, ent jäägu need esimese kuuri lõppu. Täna on kolmas päev, 20 tabletti peaksid otsa saama 6. juuniks.

10 kommentaari:

kass27 ütles ...

Eks need toredad reklaamiasjad tahavad ka äramekkimist. Olen siiski arvamusel, et traditsiooniline hapupiim või ploomimahl tuleks odavamalt kätte ning osutuks ka efektiivsemaks. Nonde viimaste kangekaelne ignoreerimine tekitabki stressi ja veel suuremat umbe minekut :))

webxan ütles ...

Kindlasti just tänu sellele, et Kass27 neid nii meeleheitlikult reklaamib, ma neid kahte jubedat produkti ei tarvita. Kangekaelselt. Stressitekitavalt :P

Ma olen varasemates sissekannetes korduvalt rõhutanud, et inimeste maitsed on erinevad. Minule ei maitse ploomimahl. Piim on mulle vastunäidustatud. Miks ma peaksin siis veel selle hapuksläinud versiooni tarvitama?

Kui see on ülim võimalus mind kangekaelseks sõimata, kannan seda nimetust suutima heameelega.

kass27 ütles ...

Esiteks, ei reklaami ma noid meeleheitlikult, vaid suskan siinsetele sissekannetele. Teiseks, on webxan pälvinud kangekaelse tiitli ka paljude muude valdkondadega seotult. Seega head stressamist ja kangekaelse tiitli tarbimist :P

webxan ütles ...

Väga suur tänu kangekaelselt suskamast ning veelgi suurem tänu tiitli tarbimise eest head soovimast!

propsis ütles ...

Webxani kangekaelsuse määr on suurem küll kui keskmisel kodanikul. Aga mis puutub toitumisse, siis eks see ole igaühe oma asi, mida näost sisse vohmerdada. Mis ühele toimib tõhusalt, ei pruugi teisele üldse passida. Nt üks minu tuttav põlgab seedehäire puhul ära söetabletid, ampsates nonde asemel supilusikatäie kohvipuru!

webxan ütles ...

Küllap webxan on ka teatavas mõttes suurem kui keskmine kodanik...

kass27 ütles ...

Valuvaigistite sissevohmerdamise juures ei räägi keegi maitseelamusest, vaid ravimi kiirest ja põhjalikust toimest. Miks peaks seedehäirete korral ravim maitsev olema???!!!!

propsis ütles ...

Hea kass27 loogika on siinpuhul raudne - ootaks asjaosalise selgitust!

webxan ütles ...

Olen kuulnud ka soodsast kuseteraapiast, kuid sellegi poolest olen ma seisukohal, et kusi on siiski eritis, mida ei tasu uuesti sisse võtta. Kui see oleks kole kasulik, siis ilmselt organism seda ka ei eritaks.

Keegi pole minu teada veel seni paska ravimiks tarvitanud. Pask on väljaheide. Pask haiseb ja tekitab iiveldust. Seetõttu ma pole toda ka tarvitanud. Ma ei söö isegi haisvat kala ega liha, kui need iiveldust tekitavad. Piim on imikute toit ja tekitab minul samuti iiveldust. Ka hapnenud kujul. Kui ka emase koduveise muundunud higinäärme roiskunud eritis peaks olema ravim, siis ei ole ta seda kindlasti mitte tervikuna.

Juhul kui LACTO SEVEN ei tekita soodsat ja oodatud olukorda, pole selles sisalduvadid inuliini ja seitset toredat bakterit mulle ilmselt vaja. Ravimiks kujuneks sel juhul just toidulisandist puuduv laktoos. Järelikult tasub tarvitada või vähemalt proovida laktoosipreparaati. Samas peab aga kahetsusega mainima, et just too hapnenud piimast puudub.

Lühidalt on piim kompleksne emulsioon, mida ei saa kuidagi ühise nimetusega nimetada.

Hoopis teine teema on seedehäire kui fenomen. Mis on seedehäire? Võib-olla on minul hoopis söögiisu-häire, seedimisega on aga kõik korras?

kass27 ütles ...

Ma küsisin lihtsameelselt, et miks peaks seedimise ravim maitsev olema, aga vastuseks tuli pikk tänitus piima aadressil :D Eks see tänitus oli ka muidugi väga põhjendatud ja isegi asjalik, kuid mulle hakkab järjest enam tunduma, et probleeme tekitav koht asub pigem webxani kõige kõrgemas kehaosas ;) Tegu on hirmuga kaotada oma põhja üle kontroll. Seepärast ka need ostsingud paraja preparaadi leidmiseks. Kõik kindlapeale lahtistavad tooted tuleb kuulutada ebamaitsvateks ning seejärel otsida lohutust reklaamiohvriks olemises.