Muidugi pakkus neiukene koheselt mulle muid kaupu. Kuid kui ma ei soostunud, siis teatas, et ma oleksin võinud ju palju kauem seda proovida... Edasi teatas ta kaunis virilal näol, et soovib näha arvet, ilma milleta ei saavat ta midagi teha. Siis haaras ta minu toodud pakendi, koukis selle lahti ja uuris igast otsast.
Seejärel andis mulle tühja paberi ja käskis kirjutada avalduse. Kellele, seda ta öelda ei suvatsenud, vaid viskas mu ette lauale 30 cm eemal hoidlas olnud visiitkaartidest ühe. Ise täitis ta mingisugust paberit närviliselt, tehes minu nimesse kaks viga. Kuid ega ta sellepärast uut lehte ei võtnud, vaid sodis mu nime maha ja kirjutas uuesti.
Alles kodus ma märkasin, et paberilipakal, mille poolekssaamise tarvis tal polevat kääregi ning ta pidi selle murdma ning rebima, seisis küsimus — Kas on rikutud? Küsimuse taga oli kaks kasti, ühe all JAH, teise all EI.
Minule teadmata põhjustel oli neiu teinud ristikese lahtrisse JAH. Mina loen sellest välja, et kaup on olnud rikutud. Siit omakorda tekib mul kahtlus, kas sellist kaupa üldse kinni makstakse?`
Õnneks seisab lehel veel üks lause: "Garanteerime tagastada Teile raha arveldusarvele või saata postiülekandega 30 päeva jooksul". Mina maksin 883 krroni ja ma tahaksin väga näha, kui suur summa mulle tagastatakse. Enda meelest ei olnud see kaup mul vähimalgi määral rikutud.

Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar