15. märts 2011

Akai fenomen

Surfates StageVU lehel, märkasin, et üha enam kiputakse seal pakkuma IP-põhist reklaami. Arvutikasutaja ei pruugi imestada, kui mistahes maailma saidil surfates talle just kodumaist kraami pakutakse, kuna IP aadressi põhjal on kaunis suure tõenäosusega ära aimata keel, mida ta oma igapäevases suhtluses kasutab. Seekordne reklaam suunas mind peenelt fabritseeritud Evelini blogilehele, millel on vaid üksainus sissekanne.

Kuid ma ei kiirustanud sellele kaasa hõiskamast. Otsustasin uurida eelkõige lehe elegantset tõlget. Sissekanded on puhtas ja roppusevabas eesti keeles, kuid üpriski arusaadavalt ingliskeelse baaskeelega. Huvitav, kas seesugune Evelin Raudsepp ise üldse teabki, et temanimeline vastav blogileht eksisteerib. Või kui, siis kas ikka pildil on kujutatud teda ja tema lapsi. Kahtlen.






Nagu võis veenduda, tunduvad kommentaaridki igati ausad. Kommentaarid katavad sisuliselt kõik erinevad huvigrupid, kes vähegi arvutit kasutavad — sealhulgas ka teismelised ja poisslapsed. Ahvatlused on eriti silmatorkavad veel sellel õigel tellimislehel.





Nagu näha, piisab vaid tellimuse esitamisest ja praktiliselt oled oma ülekaalust samahästi kui lahti. Miks see usaldusväärne on? Eelkõige sellepärast, et akaimari on tõesti rohkesti antioksüdante sisaldav ning tundub olevat kasutatavat kaunis laialdaselt ülekaaluprobleemide puhul. Teiseks, sinult ei nõuta mingisugust ettemaksu ning tasumine toimub kauba kättesaamise korral.



Iseenesest võiks seda lugu ju lausa proovidagi. Kuid kahtlusi tekitab nüanss, mis järgnevatel piltidel mul on rõngastatuna esile toodud. Sisuliselt on tegemist süütu reklaamitrikiga, kuid mind see siiski veidi solvab. Mina tõttan täna ostma, kuna soodustus kestab justkui viimast päeva. Sama soodustus kehtib aga ka homme, ülehomme ja ilmselt ka paari kuu pärast ikka aina viimast päeva.



Otsustasin varuda kannatust ja raha. Ma ei tea, kas millalgi saabub selline aeg, kus mul seisab 35 € sularaha kodus. Enamasti ma ei arvelda üldse sularahaga. Eks selline ukselt ostmine iseenesest ka just liigselt usku ei sisesta.


Kuid kui see akai aitab sünnitusest väljaveninud kõhunaha vastu, kaotades liigse rasva naha alt, siis peaks see sisuliselt töötama ka välja venimata naha rasvakihi vastu. Eriti veel juhul, kui unustada ühest teisest reklaamist teada-tuntud fakt, et inimesel on 10 nahakihti.

20 kommentaari:

webxan ütles ...

Teostasin eksperimendi ning kirjutasin oma murest (et ainsad, mis tol Evelini kodulehel uuenevad, on viimatiste uuenduste tegemise kuupäev ning sooduskampaania viimane daatum) kommentaaridesse.

Lisasin veel, et vaevalt too kommentaar lehel avaldubki. Esimesel korral sain vastu näppe, kuna ma olevat sisestanud vale parooli. Parool oli umbes 3vv6. Teisel korral oli see parool pikem, enam ei pahandatud minuga. Kuid kommentaar kodulehele ka ei ilmunud.

kass27 ütles ...

Üks selline Evelin on täiesti olemas, tal on 2 last. Esimese vanus tänaseks päevaks on 20 ja teisel 12 :D

kass27 ütles ...

Ega seda blogi niisama guugeldades üles ei leiagi. Naisteka kaasabil sain aadressi http://www.evelinblog.com/
Täna näitab seal kaunilt Viimati uunedatud: Teisipäev, 15.märts, 2011 ning See pakkumine aegub Kolmapäev, 16.märts, 2011. Pole kahtlusatki, et see on reklaamitrikk. Kuna selle blogi tekstist pole võimalik guugledadest mitte ühtki lauset üles leida, siis kahtlustan, et see on heisatud pildina. Muudetakse automaatselt vaid kuupäevi.

kass27 ütles ...

TEgin veel paar trikki :))
Nimelt üritasin kommentaari lisada. Loomulikult neelas masin kenasti mu kommentaarid (vähemalt 7 tk) alla, kuid ei ilmutanud neist ühtegi. Siis toppisin neile turvaparoolidele tühikud vahele sinna, kus need kuvandusid. Seepeale sain sõimata: Sisetatud kood oli vale! Palun proovige uuesti. Otsigu lolli :P

propsis ütles ...

On ikka suslikud! :S Niisugused petturlikud pisitrikid kustutavad sellegi napi usalduse (võimalik, et tõepoolest kasuliku) toote vastu, mis suure reklaamiponnistuse toimel võiks tekkida.

webxan ütles ...

Kuidas võtta. Suurest huvist tellisin ma igaks juhuks eile öösel selle noosi ära. Olen ju ennegi sedamoodi proove teinud ja paaril korral meeldivalt üllatunud.

Seekordne sissejuhatus ning peamiselt StageVu lehel figureeriv ilmselt fabritseeritud automaatreklaam erilist usku musse ei sisestanud.

Paraku ei pannud ma kirja tellimuse kellaaega. Kodulehel on kirjas, et kuller toob kauba kohale tasuta 1...3 ööpäeva jooksul. Ja täna hommikul kl 9 algul mulle kuller helistas, mispeale ma veel sattusin paanikasse, et polnud endale koju sularaha varunud... siis aga oli vähem kui 10 minuti pärast ukse taga koos vastava aparaadiga, millesse sai pista oma pangakaardi. Ei mingit sularaha!

Näis nüüd, kas see preparaat ka oma reklaami väärt on. Igatahes liigsed 2 kilo on vahepeal mul paisunud juba liigseks 5 kiloks, mis ei ole kuigi hea näit. Ja rannahooaeg on algamas!

kass27 ütles ...

See 5 kilo lisandumine on küll kurioosum kuubis :S

webxan ütles ...

Tasuks tähelepanelikum olla. Ma rääkisin, et varasema liigse 2 kilo asemel on 5 kilo rohkem, mis teeb matemaatiliselt 3 juurdevõtu-lisakilo!

Unknown ütles ...

Tere! Sattusin Evelini blogisse täiesti juhuslikult Facebooki kaudu ja olgem ausad, sõnum on lühike, selge ja illustreeritud. Aga mul tekkis huvi mitte toote vaid isiku vastu, 4 nädalaga -16 kg ja nii sile nahk.. ja peale paari googeldamist sattusin siia. Minu arust väga asjakohane märkus, mille peaks suurema kella külge panema. See toode vb tõesti toimib, kui sellesse uskuda..see jäägu igaühe enda otsustada :) Uskumatu, kui palju on "blonde", kes meeleheites ülekaalu pärast sellise info lõksu jooksevad, siinkohal pean mainima, et mul isiklikult pole kehakaaluga probleemi, igati rahul omas nahas:) Webxan, edu võitluses kehakaaluga! Loodan, et 2 nädala pärast kuuleme positiivsemaid uudiseid.. ntx -5 kg. Päikest!

webxan ütles ...

Tänan, Helle!
Eks ma nüüd katseta muidugi. Kui see suht kallis preparaat juba kord koju toodi. Seda enam, et see sobib minusugusele paigalistujale legendi kohaselt suurepäraselt.

Nii naiivne ma muidugi ei ole, et arvata pöördumatut toimet, nagu nii mõnigi ERILISELT blondidele mõeldud reklaam (mitte küll Acai kohta) tõotab: võtad pillidega sada kilo igaveseks alla... siis sööd nagu jaksad, kuid kaal ei tõuse enam iial. Minu jaoks on oluline tagasi jõuda senise tulemini, et siis edasi liikuda sinna, mis oli mu esialgne eesmärk.

kass27 ütles ...

Seda Evelini blogi tasub jälgida. Igasugu vahvaid uuendusi juhtub. Nüüd on samade vanade kommmentaaride kuupäevad nädala võrra edasi nihutatud :)

Unknown ütles ...

Tervitused!
Webxan, ma tõesti ei pidanud "blondidest" rääkides sind silmas :) Sul on teised eesmärgid. Kuidas läheb? Kas tõusvas v langevas suunas?
Jääme kevadet ootama ja päikest!

webxan ütles ...

Mul on eelmise nädala kokkuvõte tegemata. Kuid see on plaanis. Etteruttavalt võib öelda, et midagi justkui oleks. Aga see on samahea kui uskumine sellesse, et pärast ühe muna söömist tuleb 6 minutit jalgrattal sõtkuda, et kaloreid põletada.

railii ütles ...

Seesama netileht on olemas ka inglisekeelsena. Seal on Evelini nimi küll Brenda Mathews, tal on 3 last ja ta ei ela mitte Tallinnas vaid hoopis San Fransiscos. :) Aga pildid on samad ja jutt põhimõtteliselt ka.

webxan ütles ...

Selleks, et tõestada, et tegu on lollilõksuga (kus kalli raha eest suhteliselt odavat kraami inimestele hea usu vastu müüakse), soetasin ju endalegi need pillild.

Pole veel saanud regulaarselt manustada. Aga küll ma selle kuuri läbi teen ja siis teavitan...

railii ütles ...

Teooria on tegelikult ju hea ja võimalik et ka toimib. Lihtsalt selline suhtumine (kellegi teise pildid ja nimi?) ei tekita ülemäärast usaldust ;)

KiskaK (kite.kat@hot.ee) ütles ...

Tere! uuh... ma ei olegi ainukene, kellele see lugu kahtlane tundus. Saatsin neile paar proovikommentaari. Nad ei avaldanud neid. Lähemalt analüüsides on kõik kommentaarid sellel lehel ühe isiku kirjutatud. Ma tegin ükskord isegi screenshoti sellest kuupäevade vahetumisest. Kahju, et ainult ühel korral taipasin teha. Täna saatsin tarbijakaitseametisse arupäringu, kas selline valetav müügistrateegia on legaalne.
Tänaseks on nad selle kuupäevade muutmise ja "viimase hetke" pakkumise sealt lehelt eemaldanud, internetiturunduse tegitagustega on nad igatahes kursis ning jälgivad pidevat statistikat ja nende jälgijate tegemisi. Ilmselgelt ei ole ka seesama Evelin Raudsepp kursis tema identiteedi kasutamisega. Mina soovitaksin tal identiteedivargusega politseisse pöörduda, kuna niipalju, kui mul otsida õnnestus ei leidnud ma eestis teist sellenimelist!

KiskaK ütles ...

Huvitav oleks veel teada saada, mis aadressil asub see inglise keelne leht? :)

railii ütles ...

Inglisekeelne leht: http://www.brendasweightlosssuccess.com/

... ja näiteks Facebook annab Evelin Raudsepa nimega 4 tulemust.

webxan ütles ...

Tänastes Seitsmestes uudistes (TV3) hoiatati inimesi, et nad ei ostaks netireklaamide peale sellist kaupa, igasuguseid toidulisandeid jms. Näidisena toodi just nimelt Accai. [Muide, selgus, et selle õige hääldus peaks olema ASSAI]

Paraku räägiti teleris peamiselt sellest, et paari nädalaga võtab inimene 16 kg alla, siis aga taastub õige kiiresti ning kogu organismi tasakaal saab rikutud.

Minu ettevaatlikud uurimused on seni suhteliselt veenvalt näidanud, et selle assai võlutoime pole kaugeltki nii suur, nagu reklaamitakse. Olen hetkel küll seda vaid pealiskaudselt tarvitanud, kuid ilmselt umbes kuu aja pärast saan ka kokkuvõtte teha.