10. dets 2008

49. nädal


Niisugune näeb välja mu kodune eine enne manustamist. Vanast harjumusest kaalun ju ära, kui palju ma üht või teist komponenti tarvitan, ehkki pole kuigi kindel, et sellest mingit tulu tõuseb. Kuid vähemasti ma jälgin.

Enne kui asuda kirjeldama piltidel kujutatud võtteid, teen lakoonilise ristläbilõike detsembri algusest tänaseni toimunud sisestustest ning selle mõningatest füsiloogilistest väljunditest. Nagu ma varem mainisin, ei hakka ma siia märkima peendetaile väljutustest ja muust ebaisuäratavast.

1.12.2008 magasin 6 tundi, hommikul kaalusin 87.3 kg
– Enne uinumist sõin kl 2 kaks banaani ja kl 3 85 g suitsuvorstisigarit
– kl 14:30 võtsin 130 g šokolaadiküpsist
– kl 16 sõin 550 g sibula-tomatisalatit ja mõned mandariinid
– kl 19 400 g korbid rosinaga
– kl 21 120 g suitsuvorstisigarit (7 tk)
– päeva jooksul jõin kokku 5 kohvi (kokku umbes 2,3 liitrit)
= päevane manustus umbes 4 kg

2.12.2008 magasin kl 2...6, kokku 4 tundi, hommikul enda massi ei mõõtnud
– jõin 5 suurt ja ühe pisikese kohvi (kokku 2,5 liitrit)
– Luua ajale jääb vaid pisike kohv, söömine alates kl 17
– 270 g õunakooki
– 340 g kaerahelbeküpsist
– 216 g porgandi-kapsasalatit
– kl 22:30 sõin kaks suitsumaitselist heeringat, millelt enne seda õli kuivatasin, veidi leiba ka
= päevane manustus vähemalt 3,5 kg

3.12.2008 magasin ligi 6 tundi, hiljem tukkusin veel ühe, hommikul 87.2 kg
– Hommikul sõin umbes 100 g mandariine ja 100 g kaeraküpsist
– 130 g Selga šokolaadiküpsist
– kl 15 sõin 300 g borši rohke rohelise sibulaga
– kl 20 võtsin ca 120-grammise banaani
– kl 21 mulgikapsad 0,5 kg koos paari leivaviiluga
– kl 00 300 g erinevaid kohupiimakreeme
– päeva jooksul jõin kokku 4 kohvi ja 1,5 liitrit mineraalvett (kokku umbes 3,3 liitrit vedelikke)
= päevane manustus ligikaudu 5 kg

4.12.2008 magasin kl 2...6 kokku 4 tundi, hommikul olin 86.4 kg
– Hommikul sõin 4 õuna
– kl 18:30 õuna-sellerisalat 310 g ja 230 g pereviinereid
– kl 19 paiku 165 g Kalevi küpsiseid
– kl 22 võtsin ca 120-grammise banaani ja sõin 250 g Activia jogurtit
– kl 2 sõin veel ühe banaani
– päeva jooksul jõin kokku 4 kohvi (kokku umbes 2 liitrit)
= päevane manustus ligikaudu 3,7 kg

5.12.2008 magasin umbes 7,5 tundi, hommikul kaalusin 86.4 kg
– kl 11 sõin paar moosileiba (ca 150 g)
– kl 13 300 g frikadellisupp rohelise sibulaga, 2 kääru (60 g) leiba
– kl 16 200 g kapsasalat
– kl 19:30 Margega Rehepapis mõõtmatus koguses eine, mis koosnes seljankast, lõhesuupistest ning magustoidust, hinnanguliselt 1 kg
– kl 23 jõin vett ning sõin veel enne uinumist pool kilo pereviinereid
– päeva jooksul jõin kokku 4 kohvi (kokku umbes 2 liitrit)
= päevane manustus vähemalt 4,2 kg

6.12.2008 7,5 tundi, hommikul olin 87.1 kg
– Tõusin alles kl 10:30
– Võtsime Margega 16 Kannus omletid (umbes 500 g)
– sõin suure greibi, mille mass võis olla ca 350 g
– 125 g sidrunikreemi täidisega küpsiseid
– kl 19 võtsin Krooksus krevetisalati (umbes 300 g)
– kl 23:30 sõin 336 g praetud grenaderi ja 3 mandariini (max 100 g)
– jõin õhtu jooksul umbes 2 liitrit mineraalvett
– päeva jooksul jõin vaid 3 suurt ja 2 pisikest kohvi (kokku umbes 1,5 liitrit)
= päevane manustus ligikaudu 5 kg

7.12.2008 magasin kl 3:30...11:30 kokku 9 tundi, hommikul olin 86.5 kg
– kl 13 sõin kohvi kõrvale 125 g sidruniküpsiseid (Lemon)
– kl 17 võtsin Rehepapis oma tavalised seljanka ja lõhesuupiste (ca 1 kg)
– kl 19 sõin ühe Twixi (58 g)
– Teadmata põhjustel algasid kl 18 gaasid, mis kestsid uinumiseni kl 5
– kl 22:30 sõin 400 g kohupiimakreemi
– kl 1:30 maiustasin greibi kallal (360 g)
– päeva jooksul jõin kokku 4 kohvi (kokku umbes 2 liitrit)
= päevane manustus ligikaudu 3,9 kg
Muu hulgas olen stabiliseerinud kohvi kanguse selliselt, et see oleks maitsev ja toimiv. Ma ei tõsta lahustuva kohvi puru (milleks viimasel ajal kasutan peamiselt Nescafe GOLD lahustuvat) enam teelusikate kaupa, vaid ühe kuhjaga dessertlusika.

Saaremaa sült
8.12.2008 magasin kl 5...10:30 kokku 5,5 tundi, hommikul olin 86.8 kg
– Tegelikult sõin veel enne uinumist kaks banaani, 230 g
– kl 12 sõin 300 g Saaremaa sülti sinepiga, selle juurde 60 g leiba
– apelsini-ananassiga kodujuust 220 g
– kl 18 kaalusin ligi 88 kg!
– kl 18 manustasin rikkaliku õhtueine, mis koosnes 380 g porgandi-küüslaugusalatist, 170 g pereviinerist ja 40 g sepikust
– kl 23 lisasin kontosse 160 g marineeritud kurki
– kl 00 147 g PIM's apelsinimarmelaadiga šokolaadiküpsist
– kl 1 võtsin Tuvikeste kõrvale 5 viinerit (125 g)
– päeva jooksul jõin kokku 5 kohvi (viimase kl 23)
= päevane manustus ligikaudu 4 kg
Kui üldtuntud naljana käibib küsimus, et kas sa oled juba oma hommikuse konjakijoomise maha jätnud, siis minu puhul sobiks küsimus, kas ma olen juba loobunud öistest viineritest oma Tuvikeste kõrvale?

Eine eelÜlaloleval pildil on näha, kui tüütu on söömiseelne protseduur, kui tahta teada, mitu grammi millist produkti endasse manustad. Asjal oleks siis enam jumet, kui ma ei teeks aeg-ajalt kõrvalhaake avalikesse toidukohtadesse, kuhu ma ei kanna kaasa köögikaalu. Sellest on tekkinud ka pisike idee loobuda, lisaks väljutuskirjeldustele, oma toidukordade detailsest ja grammi täpsusega kirjeldamisest. Usun, et lugejalgi oleks huvitavam saada näiteks ülevaade erinevates toidukohtades pakutavate toitude sisukirjeldustest ja maitseelamustest. Eks näis.

Praetud grenader
9.12.2008 kl 2...5:30 kokku 3,5 tundi, hommikul olin 87.3 kg
– Jõin hommikul ühe kohvi ning võtsin termosega umbes 2 tassi (liitri) kaasa
– Luua lõunapausil oli mul kohvi kõrvale kaasas ka Maiasmoka apelsinimarmelaadi küpsis šokolaadiga, ca 125 g
– Kodus jõin veel 2 tassi kohvi ning enam kui liitri vett
– kl 16 sõin Saaremaa peosüldi (400 g) koos 100 g leiva ja sinepiga
– kl 16:30 sõin magustoiduks 250 g Activia jogurtit
– kl 22 sõin 5 viinerit (125 g), 110 g porgandi-küüslaugusalatit
– kl 22:30 414 g porgandi-kapsasalat
– kl 1 marmelaadišokolaad 150 g
– enne uinumist sõin 40 g hapukurki (Säästukurk: väga paha!)
= päevane manustus ligikaudu 5 kg

Frikadellisupp sibulalisandigaSellel pildil on kujutatud poes portsjonite kaupa müüdavat suppi, millele on võimalik oma voli ja maitse kohaselt mida iganes lisada. Sellele frikadellisupile on lisatud rohelist sibulat.

Võimalik, et edasised sissekanded kujunevad teistsugusteks, kuna mul on õrn plaan siinset formaati muuta.

2 kommentaari:

kass27 ütles ...

See formaat siin oli täiesti loetav ja isegi huvitav ;)

propsis ütles ...

Selline formaat võiks säilida tõesti (mis ei välista veel vaimukaid täiendusi jms). Mitte et pidev toidukaalumine webxani ennast lõpuks ära ei võiks tüüdata.