20. dets 2008

Kaks eelviimast

Olles üle läinud kaunile kombele mitte tüüdata oma lugejat igapäevaste sissekannetega, võin ühtlasi ette kanda ühest küljest valitud "dieedi" totaalsest rakendumiset ja teisest küljest selle täielikust tulutusest. Valisin siis endale vahelduseks selle dieedi, kus ma söön just siis kui pähe tuleb. Et aga sama lugu toimus ka enne esimest sissekannet sellesse blogisse, võis ette aimata, et suurt tulu sellest ei tõuse. Kaal püsib praktiliselt stabiilne. Kui soovida seda veel alandada, tuleb siiski midagi konstruktiivsemat ette võtta.

Alates 10. detsembrist kuni 19-ni olen söönud mitmesuguseid huvitavaid toite. See ei tähenda, et ma üldse midagi muud söönud poleks. Mõned päevad on möödunud pideva einestamise tähe all, teistel kordadel olen jällegi veidi tagasihoidlikum olnud. Sellest aga allpool.

Kõigepealt uurime, milliseid roogasid ma siia pildistasin. Kuna pilte tegin ma ikkagi neist toitudest, mille kohta mõtlesin tarviliku olevat paar selgitust kirjutada.


Avastasin, et PikNik sarjas on lisaks tavapärastele rebitavatele juustupulkadele veel ka analoogsed pulgakesed, mis on suitsutatud. Kui juust ise selles on maitselt umbes nagu plastiliin, siis suitsumaitse ongi see, mis asjale jumet annab. Pisut kallis igapäevaseks tarvitamiseks.

Iga pulgake oli pakitud eraldi kilesse, kiled 4 kaupa kui padrunid. Alles kolmandat pulka avama asudes avastasin, et ühes sellise kilekoti otstest on sälk, mis võimaldab selle muidu kaunis vintske koti katki rebida ja sisuse kallale asuda. Ütleksin, et tegemist on luksuskaubaga, mis sobib tõepoolest vaid rikaste inimeste piknikule, nagu selle nimetuski viitab.

Saarema delikatess-sült on samuti kaasaegselt pakendatud suuremasse või väiksemasse plastmastopsikusse. Pole kuigi rasvane, ei sisalda luid ega konte. Päris maitsekas ja mõnus, eriti kange sinepiga.

Sibul ja maksavorst. Sellisel kujul pole see küll kindlasti kuigi apitiitne, ent kui pisut koorida ja lõikuda, saab suurepärase ja äärmiselt maitsva suutäie. Isegi mitte suutäie, vaid kaks tugevat portsu. Kuna sellist rooga ei saa päris "paljalt" süüa, vaid siiski koos mingi savija massiga. Näiteks sobib ka sai.

Seesugune luksuslik eine, lisaks veel tassike kohvi koogi kõrvale, sai söödud Järve keskuses. Võtsin ülbelt maitsva seapraetükikese seente ja praesibulaga, kõrvale keedetud tatart. Paar hiinakapsa või mingi salati lehte pandi lisaks. Borš oli ka maitsev, kuigi oleks võinud olla pisut enam hakitud komponentidega.

Lisaks Activiale on äärmiselt maitsvad ka Jogobella jogurtid. Üldse eelistan ma selliseid, kus lusikas ikka püsti seisab ning mille sees on ehtsate marjade või puuviljade tükid. Esiplaanil on samuti ütlemata maitsev kalmaarisalat seentega. Maxima toodab seda. Selles sisalduvad konservšampinjonid (sh happesuse regulaator E260, E330, konservant E202 ja antioksüdant E300), kalmaarid, majonees (sh happesuse regulaator E260, paksendaja E1422, stabilisaator E412), porgand, konserveeritud mais, porru, maitseained (aroomitugevdaja E261 kaasa arvatud), petersell, pipar. Soovitan!

Üks mu sagedasemaid salateid, odav ja hea — värske kapsa ja porgandi salat. Selle taga tavapärane tassike kohvi, juures aga Saarioineni krevetisupp. Lisaks veele on selles 5% krevette (purustamata), tomat, piimapulber, taimeõli, modifitseeritud maisitärklis, nisujahu, köögiviljapuljongipulber (sojaproteiini hüdrolüsaat, maltodekstriin, sool, pärmiekstrakt, seller, porgand, sibul, suhkur, taimne rasv, petersell, valge pipar, taimeekstraktid, aroomid), aroomid, till, paprikaekstrakt (sorbitool), sidrunimahlakontsentraat, must pipar. Soola 0,7%. Toote kood, huvi korral: 6412000031832.

10. detsembril
Kokku jõin vaid 3 kohvi, olles ärganud kl 12:15 ja maganud ca 10 tundi alates 2:30st
kl 15 > sõin 75 g marmelaadi šokolaadis (terve karp!)
kl 18 > Activia 250 g
kl 20 > sõin Rimist ostetud täidetud muna (7 poolikut), kokku 258 g
kl 21 > 354 g kohupiimatooteid (peamiselt vahud, sh Rimi köögist)
kl 23 > hapukurk
kl 00 > 220 g pereviinerit
Hommikune kehamass oli 87,6 kg

11. detsembril
Ärkasin kl 7, olles maganud 5 tundi, hiljem magasin kl 13...14, kokku seega 6 tundi.
Päeva jooksul jõin 4 kohvi, selle juurde ca 5 kaeraküpsist.
12 > 240 g grillkanakintsu + 40 g saia
20 > 368 g mugikapsast
Öösel kl 2 paiku lõpetasin päeval alustatud sulatatud suitsujuustupulgad (200 g)
Hommikul kaalusin 86,7 kg

12. detsembril
Suure söömise tõttu olin hommikuks 87,4 kg
Magasin kl 2...6 = 6 tundi
Päeva jooksul olen fikseerinud 3 kohvi
Lõunkeskuse kohvikus sõin supi ja magustoidu
16 > 285 g kohupiimakreemi
17:30 võtsin vahva rohelise spinatiriisi koos 180 g viineriga (külmalt)
21 > moosisai (150 g saia ja 180 g moosi)
00:30 võtsin veel neljanda kohvi
2 > 250 g viinerit

13. detsember
Magasin 2:30...6:30, kokku 4 tundi
Ärkvelolu ajal jõin 5 kohvi, viimase kl 21:30
11:30 > 320 g viinerit + 100 g saia > seda kuni 13:00
> 14 kolm vedelat muna (160 g) ja veidi saia (15 g)
> 16:30 Rebeka vahvel, 180 g
> 19 ca 160 g greip
> 19 maksavorst sibulaga, kokku ca 450 g
> 00 ühepajatoit 300 g
> 01 pool kilo maasikajogurtit Activia
Parema enesetunde huvides ma enda massi ei mõõtnud.

14. detsember
Magasin kl 2...11, kokku 7 tundi
Hommikune kehamass oli ca 87 kg
Neli kohvi
> 15 maksavorst sibula ja saiaga
> 18 heeringa-šampinjoni-sibulasalat (Maxima)
> 21:30 Rebeka vahvel 180 g
> 23 kapsa-porru-sellerisalat 324 g

15. detsember
Magasin kl 4...12, kokku 8 tundi
Hommikul kaalusin 87,5 kg
Jõin päeva jooksul kolm kohvi, neljanda kl 22
> 17 sõin 210 g sülti saiaga
> 17 apelsinimarmelaadiga šokolaadiküpsis 130 g
> 21 umbes 0,5 kg viinereid ja 312 g vitamiinisalatit

16. detsember
2:30...5:30 = 3 tundi, 87, 5 kg
5 kohvi
6 > kaneelisai, 3 x 55 g
12 > 3 x 60 g lihapirukad + 2 x 60 g rosinaratas
17 > 526 g Maxima mulgikapsast
18 > üks õun 140 g
20 > Activia jogurt 250 g
21 > Family's wafels 180 g + kuues kohv
21 > mõõtsin vererõhu = 152/99/81
24 > peedi-küüslaugusalat 336 g ja ca 200 g viinerit

17. detsember
Kaalusin pärast eelmise ööpäeva hiigelmanustusi ca 88 kg
5 kohvi
Magasin kl 2...6 = 4 tundi
> 11 Mäos frankfurteriga hot-dog
> 15 Järve keskuse lõuna (vt eespool)
> 19:30 Rebeka vahvel 180 g
> 20 paprika snack 85 g
> 22 kohupiimakreem 220 g
> 00 pereviiner ca 200 g

18. detsember
Magasin kl 2...7 = 5 tundi
Päeva jooksul jõin 6 kohvi
Hommikune mass rekordiline 88,3 kg
> 10:30 tursakonserv 170 g
> 11:30 õun
> 15 Saarioineni krevetisupp 300 g
> 15 - 234 g porgandi-kapsasalat
> 17 odrakruubid ribilihaga 434 g
> 17:30 õun
> 24 heeringas sibulaga, tugevdatud (isetehtud) marinaadis 320 g + 90 g saia

19. detsember
Uni kl 2:30...10 = 7,5 tundi
Hommikul 86,7 kg
Päeva jooksul jõin 3-4 kohvi
> 16 Jogobella 300 g + kalmaarisalat 280 g
> 18:30 õun 140 g
> 20 sotšnikud 140 g
> 21 värskekapsa-kurgisalat 226 g
> 21:30 sinihallitusjuust 100 g

Huvitaval kombel võttis sinihallitusjuust isegi isu tavapäraselt viinerdada Tuvikeste kõrvale, kuigi need olid poole kolme paiku öösel. Asutasin end magama 20. detsembril kella 4 paiku, kaaludes siis 87,1 kg. Asjade selline käik ei ole normaalne. Õigupoolest, see on seesuguse taltsutamatu söömise juures enam kui normaalne.

Siit teeme järelduse, et dieetide listist tasuks proovida järgmist.

1 kommentaar:

kass27 ütles ...

Asu aga uue dieedi kallale jahh :D