22. nov 2008

Ebaregulaarsuse võlu

Ega ma polegi jupil ajal oma söömistegemistest aru andnud. Ja ega vist ei maksagi nii detailselt siin jutustada. Olen pisteliselt üles märkinud, kui kaua ööpäevast maha põõnan ning milline on mu hommikune mass. Et aga tihtilugu see einestamine kipub olema kaootilist laadi, pealegi ei paku ilmselt kellelegi teise peale mu enda huvi, siis ma sedalaadi ülestähendusi pole eriti teinud. Välja arvatud kahel viimasel päeval, kus ma enda meelest natuke üle pingutasin söömisega.

Tegelikult on põhimure selles, et kui hommikul tööle hakata ning siis pidevalt sellega tegeleda, unustad söömise äragi. Ja kui siis meelde tuleb, on kole piinlik. Alati köögist tulles on mul tunne, justkui alles hiljuti ma sõin.

Näiteks täna tõusin lõplikult alles kl 11 ja olen ära söönud pool kilo rosoljet, pool kilo viinerit, mõned käärud saia ja leiba, joonud kolm tassi kohvi ning krõbistanud 180-grammise paki vahvleid. Sedamoodi arvutades võib kokku saada paar kilo.

Eile aga oli täielik õgimise päev. Pärast umbes 5-tunnist und sõin päeva jooksul ära vähemasti pool kilo praekapsast, pool kilo viinereid, 180 g vahvlit, 370 g Eddikondiitri jogurtirulli, vähemalt 4 suurt tassitäit kohvi ja liitri Rasa vett.

Kauneid ja maitsvaid eineid rakendan ikka siis, kui kusagil väljas söömas käin. Ometi ei saa ma nõustuda El Propsise väitega, nagu ma sööksin halvasti.

Kuna ma pole viimastel paaril nädalal statistilist ülevaadet teinud, siis võivad mu vähesed lugejad kahtlustadagi, et midagi eriliselt rõõmustavat mul raporteerida pole. Vähemasti mitte sellist toredat, nagu eilne Reporter Tarmo Kralli kohta, kes olla vist nelja kuuga oma veregrupidieediga 33 kilo alla võtnud.

Järgnevalt siis viimaste päevade statistika, algul kuupäev, siis uneaeg ning lõpuks kehamass, mis mõõdetud reeglina hommikul.

  • 1113 — 6,0 h87,1 kg

  • 1115 — 5,0 h86,9 kg

  • 1116 — 7,5 h86,8 kg

  • 1118 — ?? h87,4 kg

  • 1119 — 5,0 h86,8 kg

  • 1120 — 5,0 h86,5 kg

  • 1121 — 5,0 h88,3 kg

  • 1122 — 6,0 h86,6 kg

  • Igatahes on selge, et sedamoodi paigal tammumine ei anna meile midagi. Uurin veidi mõnesugust literatuuri ning leian enda jaoks kõige depressioonivaesema. Aitab tammumisest! Ehkki sedamoodi ebaregulaarses toitumises peitub väga suur võlu. Eelkõige söön ma just siis, kui süüa tahan. Minu söömine ei sõltu kellestki teisest, kes oma kulinaariakunstiga hiilata üritab. Teiseks on ju teada, et regulaarne toitumine soodustab kosumist. Selline toitumine sobib vaid haigetele inimestele või sellistele, kes on end robotiks kohandanud. Mina olen laisk ega viitsi robotit panna. Teen kuis jaksan, teinekord laisklen. Toidu valmistamine pole juba ammu mu meelistegevuste hulka kuulunud.

    5 kommentaari:

    propsis ütles ...

    Njahh, sedalaadi ebaregulaarsuse piir kaalulangetajana näikse igatahes käes olema (kui just mitte püüda ebaregulaarsust ühendada paastuga). Jääme siis huviga ootama uusi arenguid webxani kulinaarsete auto-eksperimentide osas!

    webxan ütles ...

    Mitte miski ei innusta mind samavõrd kui parastajatele ärategemine :P

    kass27 ütles ...

    Jätkakem siis parastamist :D

    webxan ütles ...

    Tänaseks võib öelda, et parastamisest on tõhus kasu olnud, jätkatagu samas vaimus!

    propsis ütles ...

    Ega me webxani rahule ei plaani jätta küll! :P