
Looduse vastu meie ei saa. Pole iial saanud ega saa ka tulevikus. Näe, isegi talv tuli taas ootamatult. Vaatamata usinate sünoptikute ennustustele ning riigi kriisikeskuse hoiatusele uppus kogu meie kääbusriik lumme. Ainus suur pluss sellest on fakt, et nende paari lumeuputuse päeva jooksul on surma saanud kõigest üks 21-aastane noormees. Muidugi pole pluss mitte see, et ta surma sai, vaid see, et ta ainuke kurva statistika tõstja oli.
Laupäevaste füsioloogiliste sündmuste vihjed on juba eelmises sissekandes. Seega saan seekord rääkida nädalavahetusest ja esmaspäevast. Faktikestena:
Menüü on olnud samamoodi õrnalt eklektiline. Mõõtsin uuesti ära oma tavalise kohvitassi, õigemini selle kohvi koguse, mille ma ühe tassi pähe annustan. See on 460 g.
Pühapäeval jõin kolm tassi. Enne kl 17 kadus vool kuni kella 18:10-ni. Tundsin oma nahal, kui väga mu elu on seotud elektriga ja sellest sõltuv. Seoses elaktriliinide maa alla viimisega lootsin, et sedalaadi katkestusi enam ei tule. Kõige kohutavam on see teadmatus: millal see elekter tagasi tuleb... Kõigepealt on külm, radikad ei tööta, puhurid ei tööta. Üksnes kardinad loperdavad akende ees, vaatamata sellele, et need said kinni kleebitud. On vaikne, ei tööta ju teler, videomakk, DVD-mängija... miski ei tööta. Teeks kohvi, kuid veekeedukann käib elektriga. Ei saa ka sooja toitu teha. Ja, mis peamine, ei saa ka arvutiga töötada, kuna ka too käib elektriga. Ainus positiivne nüanss elektrikatkestustes on elektriarve kokkuhoid.
Pühapäeva hommikupoolikul sõin mõned küpsised. Õhtul aga veidi marineeritud küüslauku, 200 g muraka-kodujuustu ning 190 g porgandi-kapsasalatit. Põhitoiduse moodustas aga suur hernekook (pildil), mis kukkus välja kogemata. Raimo arvas, et teeb paksemat sorti pannkoogitaigna, kuna seda saab ju ka toorelt süüa. Pimedas ajas ta aga jahupakid sassi ning kasutas hoopis hernejahu. Õnneks tuligi vool tagasi ning ta küpsetas mulle mõnusa käki. Retsepti panin koguni kodulehele.
Esmaspäevane noos oli 4 tassi kohvi. Söömisega alustasin ma kl 16:30 ning lõpetasin alles enne magama jäämist teisipäeva öösel kell 3:30. Sõin päeva jooksul pool kilo pereviinereid, selle juurde saia. Saia päevane kogus moodustas ligi 250 g, kuna hiljem sõin seda ka 250 g pohla-pirnimoosiga, otse Jaanuse ema kulinaariast. 260 g kapsa-kurgisalat ning kolm suitsuvorstisigarit mahtusid ka menüüsse. Üks kogukamaid manustusi oli aga RASA Premium Lemon vesi, mida jõin 1100 g.
Näis, mis söödav täna sõrme satub ja hamba alla siirdub.

1 kommentaar:
Webxan tundub selle loo põhjal otsustades olema tüüpiline modernse maailma inimene, kes satub elektrikatkestuse peale paanikasse - äkki on kogu turvaline tehismaailm oma rahustavate helidega ümbert kadunud, ja tuleb jääda silmitsi iseenda ja oma mõtetega. Või siis ka kaasinimestega, igasuguse vahendava/ mahendava meediumita. Eks ta keeruline ole jah!
Aga seda vinget hernekooki oleks isegi mekkida soovinud. :)
Märkimist väärib ka minu eelmisele, veidi skeptilisele kommentaarile järgnenud kiire kaalulang alla 86 kg maagilise piiri. ;)
Postita kommentaar