12. nov 2008

Tegus algus

Kõigepealt peaks mainima, kuidas Raimo tekitas mulle oma vaevapuudega (st vaeva näha mitteviitsimise ehk laiskusega) esmaspäeva õhtuks probleemi. Palusin tal Ülasest tuua Raivo toodud plaadi ning nimekirja, kuid ta lihtsalt ei toonud. Käisin päeval ise CD järel, kuid ei leidnud kusagilt nimekirja valitud piltidest. Helistasin Raivole, kes mainis, et valitud pildid ongi plaadil. Selle peale ei oleks ma osanud tullagi.

Hakkasin kaunis õigel õhtusel ajal pilte PhotoPointi laadima, et need ikka 15.11 kätte saada, nagu oli tellija soov. Oleks Raimo plaadi päeva võrra varem toonud, poleks seda muret olnud... Igatahes laadusid need pildid kole kaua, umbes kella kaheni, ning magama sain ma alles kella 2 paiku. Sellele vaatamata jõudsid pildid üles uuel kuupäeval ning kätte oleksin ma pidanud need saama just päeva võrra hiljem kui vaja. Saatsin neile kirja, et andku teada, kui on mingi võimalus pildid varem kätte saada. Aga et ma olin oma äratava raadiokella pannud tunni võrra valesti, ei äratanud see mind mitte kl 6, vaid 5. Uuel õhtul sain Raimolt noomida, et tema ei saa sedasi üldse magada. Temal olevat kole ergas uni. Ma mainisin, et siiski pean ärkama just siis, kui pean ärkama.

Suure kopsaka päevast röövis õppesõit Reijoga. Tõtt öelda kippus mulle tukastus peale, ehkki noormees tegi kohati ohtlikke manöövreid.

Sellele järgnes mõttetu ELO persetus. Polnud ainustki teemat, mida poleks olnud võimalik kirjavahetuse teel selgeks arutada. Minu meelest isegi efektiivsemalt, kuna sellisel juhul saaks igaüks enda mõtte kirja panna, ilma et mõni agaram vahele segaks. Kavatsen tulevikus jõuliselt sedalaadi istungeid vältida.

Teisipäeval, 11.11 oligi seoses napiks jäänud ööga peamiseks märksõnaks unisus. Kui ma veel hommikuhämaruses õue läksin, pidin ehmuma sassilöödud prügikastist. Kui ma oleksin KÜ esimees, oleks sellest taas jama.

Varahommikune melu
Hommikul jõudsin siiski tuvastada, et AHHAA lehele oli lisandunud mingisugune halvasti vormistatud uudis. Parandasin selles suurimad kalad ning saatsin asjaosalistele ka vastavasisulise kirja. Õnneks oli hommik soe ning auto polnud isegi mitte udune. Ehkki hirmus pime, polnud tee vähemasti libe. Olin veidi elevil uuest kohtumisest uute õpilastega.

Luua väravad
Uued õpilased osutusid aga üle ootuste sõbralikeks, neid oli kokku 45 ja igast rühmast oli kohal umbes 80%. Tegelikult oli neli neist eelmisest aastast, edasijõudmatuse tõttu sunnitud eriala vahetama. Lubasin neil esimesest tutvustavast tunnist puududa. Veel leidus paar noort, kes kurstsid, et on gümnaasiumis geograafiat juba õppinud, üks koguni riigieksamiltki läbi saanud. Lubasin neile otsida mingeid põnevamaid alternatiive.

Osa haljastajaist ja metsamasinaoperaatoreist
Tundide ajal helises mitu korda mu telefon, kuni ma selle hääletule seadsin. Helistasid hr Kurvits süüteomenetluse koopia asjus ja Margo kaitseväe suhtes. Koopia olevat kellelegi EHAst kaasa antud ning nood siis pidavat mulle selle edastama. Kui Kurvits loodab, et ma tema elu teen Kohtusse pöördumisega põnevamaks, siis eksib. Margol on aga huvi kusagil kohe töötada ning tundub, et Nõo Lihawürst pole päris see, mida ta ihaldaks.

Viimases tunnis polnud mul kuvaheiturit, noored aga tegid oma tasemetöö poole ajaga. Nii sain veel valges koju, kuigi olin kole unine ja kohvitu, pidin mitmel korral rooli taha tukkuma jääma. Kodus sooritasin endale kohe suurema tassitäie kangemat kohvi. Siis helistati arsti juurest ja tõsteti aeg detsembri lõpust käesolevale nädalale. Mul tuli minna traumapunkti, et registreeruda, seejärel ortopeedi juurde.

Saabunud kirjavahetus andis märku, et WebCT-ga polnud vaid minul raskusi. Uuele kursusele registreerimisega oli vähemasti viiel inimesel probleeme. Koguni IE jooksis mul kokku ning ma pidin restardi tegema. See oli kui vesi Januse veskile: IE & WebCT, eriti koos Albumisse laaduvate piltidega, kipuvad kokku jooksma. Peale selle häirib mind juba pikemat aega WebCT lehel pidevalt kuvanduv tärn, mis peaks indikeerima uute saabunud kirjade olemasolu. Kuigi neid mul seal tavaliselt pole, pean igaks juhuks iga kord vastava kursuse avama ja kontrollima. Laadisin üles Jaanuse koostatud asjalikud küsimused, mis kursuse algusse sobivad ning aitasin daamid kursusele.

Kaisa Helena Luht saatis EBÜ lehele ülespanekuks mõned oma PPT ettekanded. Raivo L kiri kiitis minu redigeerimistööd ja juhendamist, lisades, et tema enda juhendaja pole siiamaani vastanud. Soovitasin tal esimesel võimalusel juhendajat vahetada, tuues näite enda kohta.

Gunnar saatis aga Habsoti novembrikuise tegevuskava, ent ei lisanud parooli, mis mul Vista pangestumise tõttu kaduma läks. Tegelesin päris pikalt lehe uues kujundusega, õigemini selle automatiseerimisega.

Jaanika Teeviidast oli saatnud minu heiastumise kärbitud variandi. Ümardasin juttu veel pisut ja saatsin lingi oma edevuse paraadile, et ta saaks valida pildi(d), mida artiklile lisada soovis.

Veel sain Irinalt kirja uute uudistega ning uuendasin vastavat AHHAA lehte, puhas nokitsemise töö.

Lõpuks oli mul valida: Suured plaanid VS üleväsimus. Otsustasin tõugata need tööd järgmisele päevale, sealjuures ka plaanide tegemise.

4 kommentaari:

kass27 ütles ...

Lugupeetus üleväsinud töörabaja! Põõna mõnuga ja hästi kaua :P

webxan ütles ...

Eks siin olene pisikest viisi ka sellest, kuidas defineerida töö. Kui selle järgi, et see midagi kopsakat ka sisse tooks, siis on minu puhul tegu tegevuse tegusa algusega.

Kui tööks nimetada materiaalsete väärtuste loomist, on sellegagi pisut tuuga.

kass27 ütles ...

Käesolevas kirjatükis on vaid korra mainitud kohvitust. Samas mitte ainustki korda ühest ainsastki suutäiest paremast :S

webxan ütles ...

Kui nüüd üles tunnistada, siis ega ma sellistel puhkudel eriti ei einestagi.

Hommikul jõin ÜHE tassi kohvi.
Õhtul, kui koju jõudsin, jõin neid veel paar-kolm, sõin ka midagi.

Kuid ei midagi olulist, mis mainimist vääriks.