Pühapäev, 2.01.2011
Mul tekkis soov ammukavatsetud plaan ellu viia ning panna katseliselt purkidesse «seeduma» kaks erinevat rasvapidurit, NeoSlim ja Kitofit C. Selleks tuli üles leida maomahla happesuse näit ning püüda näiteks äädikast sellelähedane timmida. Maomahla happesus, nagu selgus on 1,5…3,5.
Söögiäädika «kangus» on 30%. E260 on äädikhappe kood. Eriliselt tiitrimata ja arvutamata otsustasin maomahla asemikuna kasutadagi äädikhapet lahjendamata kujul. Üldiselt peaks äädika pH olema 2,5. Ma pole päris kindel, kuivõrd muudab olukorda selle nn kangus või siis kas absoluutse äädika happesus on 2,5.
Panin hakkama vajaliku instrumentaariumi ning tegin aeg-ajalt pilti. Ma ei tahaks ise väga diagnostilist juttu siin kõnelda, küll aga olen avatud diskussiooniks ja küsimustele vastamiseks. Minu küsimus on: mida ma siintoodud katse tulemustest võiksin välja lugeda?
Igatahes on äädikhape iseenesest kaunis madala pH näiduga, jäädes maomahlaga nii-öelda ühte kaalukategooriasse. Happelisemaks ma seda muuta ei saa, veega lahjendades ehk vaid vähem hapuks. Nii ma otsustasin katses kasutada äädikat lahjendamata kujul.
Ma asetan kummassegi katsenõusse [kl 15:53] ühe tableti ja lisan 20 ml (g) 30% toiduäädikat. Mõne hetke järel lisasin kummassegi anumasse ca 3 ml oliiviõli ning jätsin anumad kaanetatud purkides seisma.

Et lihtsam oleks eristada, tähistasin Neoslimiga purgi N ja Kitofitiga purgi K tähega. Visuaalselt on esimene piklik ja roheline tablett, teine aga ümar ja beež.
Eeloleval pildil on näha äädikas ligunev Kitofit, järgneval aga Neoslim.
Umbes kolm tundi pärast katse algust oli pilt järgnev (iga pildi alla on lisatud ka pildistamise kellaaeg, seda on hea näha pilti suuremaks klõpsates. Jutu juurde tagasi pääseb brauseri BACKiga).
Veel umbes kahe ja poole tunni pärast. Olgu lisatud, et mõlema toidulisandi mõjuajaks on määratud samuti umbes kolm tundi. Katse aga algas kl 16 paiku, seega on katse algusest möödas 4 tundi ning pilt järgnev:
3. jaanuar
Möödus veel kaks tundi. Kell 2 öösel.
Kell 7 hommikul.
Sama lugu lähivaates, esimesel pildil NeoSlim.
Kuue ja poole tunni pärast (kui katse algusest on möödas juba 21,5 tundi.
Loksutasin purke ning pildistasin lähemalt. Taas on esimesel NeoSlim, vahtu pole, õli on ühtlase laiguna.
Kitofotiga preparaadi peale on tekkinud vahusarnane moodustis.

9. jaanuar



Kuidas kommenteeriksid Sina?

2 kommentaari:
Sellele toreloole oleks ehk tasunud ka lisada, mida kumbki tablett kirjade kohaselt maos tegema peaks. Praegusel juhul on raske katse tulemuste osas asjalikku seisukohta võtta, võin vaid anda subjektiivse hinnangu, et mulle meeldib klaarim purgisisu rohkem.
Ehk olekski tasunud. Kuid et kummastki olen juba eespool justkui ka kirjutanud, selleski loos vihjanud, siis ei pidanud totaalset nämmutamist vajalikuks.
Aga mine mind muidugi ka tea. NeoSlimist kirjutasin 31.05.2010 sissekandes, ehk ma siis tõepoolest unustasin teist preparaati tutvustada. Aga eks ma siis parendan selle vea peagi.
Postita kommentaar