24. aug 2008

Kaalutlevalt


Öö algas väikselt, ilma oraalsete manustusteta ja puha. Üksnes 4P sai sooritatud vahetult enne uinumist kella 2:30 paiku. Ärkasin kl 6:40 samuti tõsisema 4P tõttu, misjärele oli oma mõju saavutanud ka eelmisel õhtul kl 23:30 võetud lahtisti. Pärast kolme istungit oligi mu mass taas langenud, nagu see ka loogiline oli. KMI = 28.96. Hoopis kõnekam oli aga vööümbermõõt (vist varem märkisin, et tegelikult on see naba kohalt mõõdetud suurim ümbermõõt) sentimeetri võrra vähenenud.


Südapäeval avasin Aruba Sun ploominektari liitrise paki ning libistasin väikeste vaheaegadega endasse. Viimane mahla manustus toimus 22:30. Et mul lahustuv kohv oli otsas, keetsin päeva jooksul endale kaks kannu kanget oakohvi, millest teise lisasin veidi ingverit.

Kella nelja paiku sõin suhteliselt suure koguse toitu, lootes saavutada kaaniat, mis ei lasnud end ka kuigi kaua oodata. Mu lõuna-hommikueine sisaldas 7 viinerit, 1 tomati, 250 g Activia maasikajogurit ning 200 g murakamoosiga kodujuustu.

Ehkki mu päevakavas oli Dima külastamine, jäi see ära põhjusel, et talle oli päevaks külla tulnud Regina. Ei tahtnud noori segada. Pealegi ega see minu istungiterohkus ka nüüd just külaskäike ei soosinud.

Seejärel käisime Raimoga Zeppelinis ning ma soetasin endale 299-kroonise lauakaalu, mis on täpsusega 20 g ning skaalaga kuni 2,2 kilo.


Tõsiselt bilanssi järgimata olin saavutanud kella seitsmeks hommikuga võrdväärse kehamassi. Järgnevalt teadsin täpselt, et mu koduse suure tassi kohvi kogus täistassi korral on 500 ml, morsiklaasil aga 260 ml (kui ülalt vaid 1 cm tühjaks jääb). 7 viineri mass on umbes 210 grammi. Kuid see näit on kole kahtlane, kuna poolekiloses pakis on kolm 7-viinerilist juppi. Seega, kui 21 pereviineri mass on 500 g, siis ühe viineri mass peaks olema 23...24 g. Et pärast liiga hilist söömist väljutusi ei toimunud, olin enne südaööd taas 91.2-kilogrammine. KMI = 29.44.

Õnneks tegin päeva jooksul ka tööd. Isegi mitmes erinevas vallas. Järgmisel päeval pidi mul algama ööpäevane valve, kust mul oli plaan öisesse puhkesse jääda ning koju hiilida, et asjad pakkida ning Rohuneeme sõita. Sealt omakorda Hiiumaale. Seetõttu võib ennustada teatavat pausi sissekannetes.

Preparaat 309 kolmas ja viimane kuur on plaanis pärast EBÜ suvepäevadelt naasmist.

4 kommentaari:

webxan ütles ...

Kusjuures mul on nüüd kaks teed. Kas mängida kaasa juhuslikkusele ning minna hommikul pealauda oma "saatust" ootama, kartes, et 66% juhul võib mu kava ebaõnnestuda või suunata oma saatust nahhaalselt ise, minnes hommikul esimese asjana ühikasse ning vahetada sealne valvur välja.

Teine tee võimaldaks jõumeetodil võidelda endale III vahetus, mis tähendaks puhkeaega alates 1 öösel. See oleks aga täna väga vajalik, kui ma tahan just siis koju tulla ning põhjarannikule sõiduks valmistuda. Kas see sõit toimub siis varavalges või kohe öösel, sõltuks hetkemeeleolust ja füsioloogilisest seisundist.

Kui ma aga mängiksin oma "saatuse" kätte juhusele, võivad mu noored kolleegid leida üskjagu põhjusi, et mind III vahetusest eemal hoida. Kasvõi selle põhjendusega, et ma olen 10 viimasest valvest umbes 9 just ühikas olnud. See variant aga tähendaks automaatselt seda, et ma ei jõuakski Hiiumaa reisile.

webxan ütles ...

Lisamärkusena peab mainima, et hommikutundidel näin ma olevat komaahtne: mitmel puhul olen oma kommentaare pärast nende publitseerimist üle lugedes avastanud neis puuduvaid komasid. Loodetavasti aga saavad mu vähesed lugejad siiski mõttest aru.

propsis ütles ...

Millised ketserlikud ideed ja mäherdune koletu lugupidamatus Isand Juhuse vastu!

Mõte oli siiski arusaadav, eriti arvestades, et esimeses kommentaaris leidusid vaid 1 koma-aps ja 1 ühildumisviga.

Ühtlasi soovin asjaosalistele edulist saarele jõudmist ja meeldivaid päevi bioloogialainel!

webxan ütles ...

Igatahes jätsin juhuse mängust välja ning valisin enda tee. Jõudsin tööle juba pool tundi enne vahetuse algust ning asusin nahhaalselt ühikasse, kus istusin üheni öösel.

Minu varasem kohalejõudmine ei olnud ette määratud, vaid tingitud juhusest, et tegemist oli pühapäevaga ning liilustakistusi ei olnud. Ka ei saaks ma kuigi suureks ettemääratuseks nimetada asjaolu, et ilm oli soodne auto käivitumiseks.

Juhust ma samuti ei isikustaks, nagu Jaanus kõiki maailma asju isikustada püüab. Asjad lihtsalt on nagu need on, ning sageli palju lihtsamad kui me arvatagi oskame.