Läksin magama juba kell 0:30 ning magasin ühtejuttu pea 10 tundi. Igatahes ärkasin kl 10:15 ning seda peamiselt tänu põiepakitsustele. Teine põhjus oli see, et olin unustanud oma telefoni autosse, pintsaku rinnataskusse. Nii ei saanud ka Marge mind kl 9 äratada, mis oleks olnud niigi üsna pikk aeg magamiseks. Pärast pisemat istungit oli mu mass taas rekordiliselt madal, 90.7 kg.
Kl 12 meenus Lacipil. Ma usun, et seda ei pruugi ma peagi üldse kasutama, kui suitsetamise jätan. Selle jätmine on aga omaette ooper. Olen end 20 aasta jooksul sellega liialt harjunud.Tahtsin osta firmasuppi, ent see oli otsas. Leppisin seljankaga, mis polnud üldse paha, eriti kui lisasin sellele umbes dessertlusikatäie pipart. Kas ei olnud kõht tühi või oli seljanka tõepoolest keskpärane, igatahes sõin juurde kolm kääru leiba.
Jäätise sees oli pisike vahvliviil ning juures mango-maracuja kompott ning peal pisut liigsena tunduv iirisekaste.
Kuid see jäätis ei jahutanud meid maha, võtsin lisaks veel ka virsiku-jäätee.
Siis me käisime putukajahil. Seda nii Sadamateatri taga jõe ääres, kesklinna haljasalal, Tähtvere ujulas, Vorbusel kui ka Tähtvere metsas. Enne seda aga sõime Margega kumbki ühe pisikese Premia Jäälille jäätise, mina valisin maasika- vanillikoorejäätise.Aga metsas ründas mind puuk. Märkasin teda oma käsivarrel ronimas, võtsin "sabast" ja viskasin eemale.

Seegi kord oli palavus lihtsalt tappev. Isegi vaatamata sellele, et pildilt see hästi ei paista. Vett voolas mul peast, näost, laubalt, kõrvade tagant. Selg oli märg, püksid olid märjad... Ehkki seekord olin jalga vedanud heledad lühikesed püksid ja selga helehalli T-särgi.
Kohvi tahtsin ma siiski. Käin nii harva turul, mulle seal ei meeldi. Kuid seekord mõtlesin Margot ja teisigi noori oodates seal tiiru teha. Paraku olid nad aga turu kinni pannud. Ainus avatud punkt oli mingi puhvet, kus muuhulgas müüdi ka kohvi. Aparaat ise jahvatas ja vaaritas, minul tuli hautatud müüjale vaid 10 krooni maksta.
Aga selle müüjatädi vaprus istuda umbes 50-kraadises temperatuuris, mille olid tinginud kümned külmikud, oli märkimisväärne.
Kohv andis higistamisele hoogu juurde. Igatahes ei olnud mul selgi päeval erilist põhjust tualettruume ega põõsaid kasutada. Tõsi, kaubamajas ma küll solidaarsusest käisin.

9 kommentaari:
Solidaarne pissimistseremoonia :P See on vahva sündmus tõesti :)))
Heameel nentida, et minu putuka-ind nakatavaks on osutunud. :)
Kiitust väärib ka webxani vapper üritus turgu külastada, milleks ta küll targu taolise aja valis, mil turg juba kinni oli. :P
Taolisi poe- ja söökohtade külastusi on meil hulgi olnud, kus vajalik asutus on veel või juba suletud :D Ajataju veab tihti alt. Mitte ainult mind :P
Salamisi võin lisada, et see putuka-pildistamise-ind pole mitte niivõrd nakkav, kui just võistlusmomenti ja isegi ärategemist esile kutsuv ergutuslaks :D
Kusjuures see ei ole mitte esimene kord, kus mina annan mingi idee, hiljem aga süüdistatakse mind ennast selle plagieerimises.
Mõtle nüüd hästi järele, Jaanus, kes esimesena putukaid pildistas ja kes sellega kavatses parema kaamera saamisel jätkata?
Sul on lihtsalt läbi aegade olnud paksem rahakott ning paremad võimalused. Küll ma veel "ära teen"! (itsitust matkiv ikoon)
Webxan, mina sain putukapildistamise-idee ja -pisiku mõne aasta eest kursuseõde Kristit fotoprojekti juures abistades, sellest alates olen tasapisi edasi klõpsinud, kaamerapargi edenedes üha innukamalt. Webxani varastest putukaplõksudest puuduvad mul paraku andmed. Praegune webxani putukaind näikse põgusal analüüsil küll olema minu indutseeritud, aga palun vabandust, kui eksin! ;)
Aga kes keda innustas, see polegi ju siinjuhul kuigi oluline. Mõnusaid mudilasi & muhedaid mutukaid meile mõlemile! :)
Lisaksin ka, et mina ei ole selles meie ühisharrastuses siiani küll mingit konkurentsielementi hoomanud. Vastupidi, mul oli heameel teda aidata korraliku makrorežiimiga kaamera leidmisel, mis teatavasti on identne mu enda varustusega. Olen huviga jälginud webxani mudilasekausta, kus kaadrite kvaliteet liigub üha ülesmäge. Pole kahtlust, et kui webxan võtaks selle harrastuse jaoks rohkem aega, oleksid tulemused veelgi paremad, aga praegugi võib mudilasekaustast leida rohkesti toredaid õnnestumisi.
Jah, eks see ole muidugi tore ülestunnistus. Eriti kui olla unustanud, et õndsast portaalist pilt.ee said muu hulgas välja valitud ka just nimelt minu tehtud poolmakrovõtted.
Konkuretsist on rääkinud Marge, kellele see asi sedasi paistnud on. Eks ka mina olen seda sedaviisi paista lasnud.
Webxani rolli mu algupärase sumbuurse putukahuvi kanaliseerimisel fotonduse valda ei saa tõesti alahinnata. Aga seda mitte vast niivõrd algpisiku süstijana, kuivõrd mu primitiivsetele fotokatsetistele kaasaelaja ja nende kommenteerijana. Vaevalt ka, et tema innustava tagasisideta saanuks sündida tosin senist propsise putukakausta Fotoalbumis. Putukapildistamine on võrdlemisi aega- ja vaevanõudev tegevus, mis vaid oma lõbuks nokitseda püüdes võib peagi "kopa ette visata".
Postita kommentaar