19. okt 2008

Heeringas


Tänane laupäev, 18. oktoober, algas, nagu eespool märgitud, kaunikesti hilja, kui ma mobiilihelina peale samahästi kui telekapuldi haarasin. Algul leppisime kokku, et asjatame niisama. Kella 12 paiku pidi asjaks minema. Marge aga jäi oma majaperenaisega lobisema ega vastanud ka minu helistamisele. On olemas terve rida inimesi, kes ei ole aru saanud mobiiltelefoni nimetuse tähendusest ning hoiavad seda kusagil sügaval koti põhjas.

Kuid ka kella ühe paiku oli kole tuuline ning me surfasime peaasjalikult kaubandusvõrgus, et leida mulle sobiv fotokakott. Ette ruttavalt peab mainima, et igasugusedi teisi asju me leidsime, sealhulgas ka ülikalli lisaaku, kuid sobivat kotti mitte.

Esimese olulise teona võtsime eine. Mulle oli see hommikueineks. Lisaks hautatud sealihale lasime taldrikule seada ka praekapsaid ja -kartuleid. Valisin garneeringuks veel loorberis punaseks leotatud sibulat (õigemini vist punast sibulat loorberimarinaadis), porgandi-küüslaugusalatit ja rohelist hernest. Magusama poole pealt ilutses mitte just parima aroomiga, kuid talutav kohv ning kohupiimakook.


Ei saaks nuriseda, et kõhtu veel vaba ruumi oleks jäänud. Ehkki ma ei võtnud hommikul oma kõiki tablette, eriti mitte kolme oranži, sai seda toitu vist liiga palju, mistõttu mul tuli mõned istungid pidada. Kokku kappasime kaubanduses ligi kuus tundi ning otsustasime laupäeva kohta kaunis toeka tööpäeva lõpetada kerge einega.

Selleks ajaks olime juba otsaga Lõunakeskuses, kus lasime endale praadida pannkooke. Õigupoolest me seisime ja püüdsime otsustada, kas me neid soovime, kuid lahke koogimeister asus sõnagi lausumata neid lihtsalt küpsetama. Maasika toormoos meenutas mädanenud maasikaid. Jõin juurde klaasi Fantat.


Aga kui Raimo polnud ka veel südaööks kodus, sõin veel kolm kääru musta leiba kolme heeringaga. Need olid justkui vürtsimarinaadi-heeringad, mis tähendas sisuliselt kalafileesid vees. Igatahes kui selles vedelikus oligi äädikat, siis umbes 1%. Küll aga oli see marineerimine heeringad sedavõrd magedaks leotanud, et ei puudunud palju, kui ma oleksin soola lisanud.

Kui enne oli kõht täis, siis nüüd sai see suisa silmini täis. Tabletid võtsin kl 20 paiku ning lootsin suuremat laadi istungile umbes kell 2, pärast mida pidanuks olema mu meelest enamvähem paras selili minna.

Kommentaare ei ole: