29. okt 2008

Uus siht

Pisut veider on vaadata, kuidas täiskasvanute maailm kohandab lapsi tormaka elurütmiga. Hommikuti on sisuliselt vaid ETV-s huvitav Terevisiooni-saade, samas kui enamasti näidatakse kõikvõimalikke multikaid. Muidugi olen ma ka neid aegajalt kuulanud ning püüdnud taibata didaktilist dialekti. Sageli on sõnum pigem sõjakas või siis jätab mulje, et pubikuks on imbetsillid (nt varem ka Terevisiooni ühe osana Teletupsud). ETV hommikuprogrammi sissegi on lisaks muudele rubriikidele multikaid tikitud. Täna hommikul oli näiteks juttu insuldist (olevat rahvusvaheline insuldipäev) ning sellestki, et esimeste tunnuste ilmnemisel on mõistlik helistada telefonil 112, kuna trombolüüsiga saab sümptomid kõrvaldada vaid kuni 4,5 tunni jooksul.

Ehkki just öösiti on palju huvitavaid ja naljakaidki saateid, mistõttu ma ülemöödunud ööselgi sain magama alles 5 paiku ning magasin pea lõunani, siis eelolev Luua karjäär sunnib mind magamise aega nihutama. Näiteks magasin seekord kenad 4,5 tundi (sama kaua nagu trombolüüs maksimaalselt toimib), uinunud umbes 2:15 ja tõusnud 6:45.

Hetkel pole see magamise ja ärkamise vahekord veel akuutne. Mind ei võetud küll suvi läbi Luua nimekirjast maha, kuid teise perioodi esimesse nädalasse mulle ka tunde pandud polnud.

Mõõtsin täna hommikul enda kaaluks 86.1 kg. Siit pole enam kuigi palju jäänud uue sihi saavutamiseni, alla 86 kilo. Kindlasti aitab sellele kaasa ka pisike pinge seoses arvutite probleemiga. Seda enam, et Avatud Ülikool on juhendamise kursuse alguseks kuulutanud juba 5. novembri, milleni on jäänud kõigest nädal.

12 kommentaari:

kass27 ütles ...

Ei maksa nonde Teletupsude sihtgruppi niiväga imbetsillide karja kirjutada. Alla 3-aastased lapsed tahavad ka midagi vaadata ja õppida. Kuigi me ise pensionääristume ja arvame, et kõik algeline on imbetsillidele mõeldud, peame me siiski arvestama pideva paljunemisega ning uute isiksuste tekkimisega :)) Rõhutan veelkord ja jäängi rõhutama, et iga päev sünnib uusi inimesi ning neile on vaja ka ükskord kõik eluks vajalik selgeks õpetada. Elukestev õpe algab juba inimese sigitamisest (munaraku ja spermapea ühinemisest) ;)

webxan ütles ...

Miks ei maksa? Maksab küll! Asenda siis sõna imbetsill sõnaga infantiil, ja mure on murtud!

Minu jutu mõte polnud taas selles, et väikelastele midagi õpetada ei maksaks. Küll aga selles, et seda tehakse kampaania korras ja teleri vahendusel.

Võimalik, et alla 3-aastased ärkavadki hommikul just selleks, et telerit vahtida. Või on siiski vastupidi, et nad kipuvad ärkama ning täiskasvanud siis viskavad nad jalust ära, teleri ette?

kass27 ütles ...

Lapsed peavadki mingi aja päevast olema täiskasvanutel jalust ära. Kasvõi selleks, et koristada :P Eks proovi ise 24/7 olla teenindusvalmiduses ja pidevalt midagi õpetada. Õpetaja on ka inimene, lapsevanem onka inimene ning tahab korraks puhata. Ma vist pean telekanalitelt suisa nõudma, et nad Teletupsusid uuesti näitaks :P Mis vahet seal on, kas õpetatakse kampaania korras või mitte. Kui miski telkust tulev saade ei meeldi, siis on võimalus kanalit vahetada, mitte sõimata tegijaid. Mul on siiralt hea meel, et imbetsillidele on oma ajaviide olemas ja nad ei tule mind tülitama :D

webxan ütles ...

Inimesed on erinevad. Nii nagu Kassile meeldivad Teletupsud, nii meeldivad mulle ulmekad.

Ei maksa ärrituda! Mu meelest võiks lasta lastel veel veidi magada, selmet neid maast lahti peksta ja teleka ette tobedusi vahtima saata. Aga kindlasti on olemas ka teletupsu-kanal, head vahtimist!

webxan ütles ...

Veri: 138/83/80

See on kollane areaal, kusjuures on olnud päevi, kui see näit on mul rohelises!

kass27 ütles ...

Pigem ära ole kade, et meie lapsepõlve aegadel selliseid ilusaid värvilisi lollakaid titefilme polnud. Oma penskarliku loogikaga ei pea me mõõtma seda, mis inimesehakatistele vajalik on. Lõunani põõnamine ja öisel trallitused pole lastele sugugi tervislikud :)
Küllap ma vahin neid teletupse veel sadu kordi, aga siis koos lapselastega. Kindlasti ka koos webxani lapselastega. See aeg pole enam kaugel :P

webxan ütles ...

Kuidas see asi naistel käiski? Tunnused:
1) Koristamisehimu
2) Päevitamissoov
...
x) Laste ja lastelaste soov

Minu vastutustundetusse ja juhtmestatud residentsi ei pääse ükski maimik ega kainik...

Mul on siiralt hea meel, et minu lapsepõlves polnud teleritki õieti leiutatud ning minu maailm koosnes linnulaulust ja võrkpallist, mida üle käru serva piidelda sain. Kade, sellise totruse peale? Nali?

kass27 ütles ...

Nostalgitsegem siis: mul on hea meel, et minu lapsepõlves oli lehmasitta, kanade kaagutamist, hobuveoki heinakoormas sõitmist, turbaseguses tiigis suplemist koos konnade ja kaanidega ning muidugi ka vene multikad mustvalgest telekast.
Meeste tunnused:
1)Laga tekitamine
2)Töösse uppumine
...
x)Mugavalt enesekeskne maailmapilt (mulle meeldib, mina tahan, mina pean saama, ma ei salli, mind ei huvita jne).

Mina olen küll kade, et ei saa oma elu isaste moodi isekalt elada :P

webxan ütles ...

Mina ei ole just hirmkindel, et LAGA TEKITAMINE on kellegi elueesmärk. Laga tekib iseenesest, ja see on üks füüsika seadusi (üleilmse entroopia seadus).

Töösse uppumine ei ole nüüd just ka mingi eesmärk. Ja pigem iseloomustab see meie niruse riigi kodanikke: et veidigi konkurentsivõimeline olla, tuleb mitmel rindel rabada... Mina isiklikult olen nõus ka üldse mitte töötama, kui vaid sissetulek oleks garanteeritud.

Mugav ja enesekeskne maailmapilt ei saa olla taunitav. Mugavolu pahakspanu oleks samahea, kui näiteks ette heita seda, kui inimesed käivad end pesemas, et end puhtana tunda. Maailmapilt on a priori enesekeskne. Ma ei kujutaks ette inimesi, kes käivad ringi, kellegi teise maailmapilt silme ees. Õigupoolest isegi kujutan: näiteks süvausklikud. Seesugused inimesed, kel endal pole üldse kriitikameelt ning kes usuvad mistahes paska, mis neile pähe topitakse.

Eile naised saunas rääkisid, et päris kindlate rehkenduste kohaselt pidavat Jeesus tulema aastal 2046 (või midagi seesugust). No tule taevas appi! (Ma ei arva, et mister peaminister on selle hüüatuse tänu Ärapanija usinale ekspluatatsioonile patendeerinud). Kuid selle peale võib mürki võtta, et terve rida inimesi võtab seda daatumit surmtõsiselt ning seab kogu oma eluolustiku selle järgi.

Võimalik, et heietan sellel teemal millalgi ka pikemalt.

kass27 ütles ...

Jäägem põnevusega jätku ootama ;)

propsis ütles ...

Mõõdukalt enesekeskne (isiklikest teadmistest, huvidest ja vajadustest lähtuv) maailmapilt on minu meelest igati õigustatud - oma särk on ikka ihule kõige lähemal, ja kes teine teab meie vajadusi paremini, kui me ise. Samas on ka selge, et näiteks pere soetamine või meeskonnas töötamine sunnivad ses osas teatud mööndustele. Kummati ei saa etaloniks seada enesekesksuse täielikku minetamist, kellelegi pühendumist iseennast ohvriks tuues.

webxan ütles ...

Ma saan vaid nõustuda Jaanuse (propsis) väitega oma maailmapildi vajalikkusest. Isegi kui mulle ei meeldi võrdlus ihu ja särgiga. No kelle maailmapilti ma siis peaksin veel järgima?

Mul on tegelikult pisut raskegi ette kujutada, et vaimselt terve inimene suudaks omaks võtta kellegi teise maailmapildi. Siit muide minu pisike kahtlus, kas süvausklikud inimesed ikka üldse ongi vaimselt terved.

Süvausklik tähendab antud kontekstis mitte pelagalt jeesusi ja kristusi uskuvaid persoone, vaid laiemalt. Tõsi, ajutisi kõrvalekaldeid "normaalsusest" võib märgata ARMUNUD inimestel:

usus Sinusse valetki talun,
usun pisaraid rohuriigis...