Eelmises sissekandes kajastusid mu hommikused eined. Ehkki mitte nii peenelt serveeritud, oli kodune heeringas musta leivaga samuti väha väärt ja maitsev toit.
Peab veel lisama, et pakendis olid kahe heeringa fileed (4 kalariba) ning suurema osa massist moodustas õlis vettinud sibul. Kui seda õli vaid nii kole palju poleks! Ma ei tea kuigi paljusid inimesi, kes seda õli toiduks tarvitavad. Ehkki selliseid ka on, näiteks Gunnar. Igatahes sobiks mulle hästi, kui ma omaksin näiteks sõidukit, mis töötaks õlimootoril vms.
Kl 18 paiku käisin Margel järel, viisin mundri Kaitseliitu ning me suundusime otsejoones Rehepappi, et ma saaksin süüa kohupiimakooki ning juua kohvi. Siiski võtsin ka seapraetükikese, millel oli meeldiv suitsusingi maitse (rasvasemad veered nokkisin ma taldriku servale), kõrval pisut vähe haudunud, ent selle võrra ka vähem rasvane hapukapsas ning mõned ahjukartulid.
Mulle näkkas viimane tükk kohupiimakooki (18 kr) ning ma võtsin juurde mõned viilud melonit ja pisikese kobara viinamarju. Ehkki sain ka mingi protsendi tudengisoodustust, kuna maksin ISIC kaardiga, osutus ülimaks pettumuseks seekordne kohv. See maitses nagu nõukaaegne raamatukogu kohviku pajakohv. Mul oli äärmiselt kahju.
Päris maitsev kohupiimakook leevendas pisut seda kohvi kvaliteedi langusega tekkinud muret. Veel viimaseid kuid kehtib mulle tudengisoodustus.Samas, paar senti-krooni siia-sinna on mulle läbi aegade tundunud väiklusena. Igatahes kulub minul isiklikult palju enam närvirakke arvutamise ja meeles pidamise peale, et ma pigem ei tee hindade pisikesest erinevusest väljagi. Tõsi, suur kohv maksab tänapäeval baarides enamasti 40...50 krooni. Rehepapi 18-kroonine aga langetab koos tudengisoodustusega oma hinda ligi 15 kroonile. Kõige odavam on muidugi kodus süüa ja juua.

4 kommentaari:
Lõppjäreldusega täiesti nõus :)
Ma olen lisaks nõus ka väitega, mis puudutas toitude õliga üleküllastamist, samuti pekiste osade väljaprepareerimisega. :)
Aga kui hinnavahe on juba kümnetes kroonides, siis tasub minu meelest ikka eelistada odavamat, eriti kui kvaliteedis märgatavat erinevust ei ilmne.
Hinnavahe on oluline siis, kui ost toimub regulaarselt. Üksiku hinnavahe tõttu pole ju võimalik veel arugi saada, milline on kvaliteedi erinevus.
Muidugi pole mõtet ka niisama kapitaliste nuumata!
Vohh! See viimatimainitud argument on veel eriti oluline, aga mulle ei tulnud kohe meelde! S.o ka minu ääretult kokkuhoidliku isa üks olulisemaid põhjendusi.
Postita kommentaar