20. sept 2008

Jäätmevalmistaja

Ennekõike tuleb täheldada, et ega seesugune öine söömine ilmselt massiindeksile väga soodsalt ei mõju, eriti kui soodsaks pidada selle vähenemist. Ometi on ka tõsi, et just öösiti kipub mul näljatunne tekkima, eriti kui ma veel koheselt magama ei lähe. Kui meenutada koduseid käsiraamatuid, siis soovitatakse kaks tundi enne magamaminekut mitte süüa. Peenemad soovitused väidavad koguni, et pärast kella kuut õhtul pole soovitav süüa. Seesugune asjade korraldus jätaks mu vist küll nälga, kes ma olen harjunud hommikueinestama umbes kl 4 õhtul.

Seekordne kaks tundi enne magama minekut võetud eine sisaldas 250 g Activia kirsijogurtit, 220 g rosina-kohupiimakreemi ning 50 g Alma eesti juustu. Puha piimatooted, kuigi ühed magusad ja juust rasvane. Seega igati tasakaalustatud, kui mitte silmas pidada tühjade kiudainete nõuet.


Uinusin kl 3:30 ja ärkasin 6:30, et siis pärast vahetoimetusi uuesti uinuda ning alles enne 10 ärgata. Puhkeajaks võib seega arvestada tubli kuus tundi.

Öine kaalumine näitas massiks 88.5 kg vaatamata tõsisele istele. Olen mõelnud, et ilmselt joon ma natuke liialt palju kohvi, eriti kui silmas pidada oma hüpertooniat.


Pärast nelja võtsin 288 g kerget salatit, kell viis aga sõin kanakoiva (110 g) ning peedi-küüslaugusalati (270 g). Tabasin end huvitavalt mõttelt, et mõned pealtnäha väikeses koguses salatid jms võivad olla kaunikesti massiivsed. No salati nimetuski ütleb, et tegemist oli kerge salatiga, ja kuigi mahult oli seda umbes kaks korda rohkem kui peedisalatit, oli viimane sellega samas raskuskategoorias.


Pärast ühtteist sõin pirni (200 g), kiivit (60 g) ja banaani (100 g). Enne seda aga rõõmustasin end teise isetehtud mahlaga, milles ligi kümme Drosophilat. Kärbsed ma nokkisin välja. Kuid nii ebaõnnestunud oste pole ma ammu sooritanud. Seda mahlamasinat on sisuliselt võimatu puhtaks saada. Otsustasin lasta kärbestel selle tühjaks süüa...


Tavaliselt käivd sedaladi aparaadid kergesti lahti, see siin aga pole seda nägugi. Olenevalt küll ka toormest, kipub masin valmistama kaks korda rohkem orgaanilisi jäätmeid kui valmis mahla. Totaalne ebaõnnestumine!

6 kommentaari:

propsis ütles ...

Kurvad lood jah mahlamasinaga. Kas oled sattunud lugema ka selle kasutusjuhendit, kus peaks idee kohaselt ju ka puhastamise jm hooldamise juhtnöörid kirjas olema?

webxan ütles ...

Lasen sel mahlamasinal veel veidi OMAS MAHLAS praadida. Alles siis otsin manuaali. Ei ole lugenud. Ma ei viitsi iial igasuguseid (mingisuguseid) manuaale lugeda!

propsis ütles ...

"Omast mahlast" on kardetavasti praeguseks saanud tihke ja haisev hallitusseentest läbipuuritud löga. Aga PHKMK (Parem Hilja Kui Mitte Kunagi)! :P

webxan ütles ...

Kui löga, siis löga. Siis ootame seni, kuni see löga on kõik kenasti ära söödud.

Siis:
1) võtame masina ette ja pildistame,
2) püüame kruvikeerajata avada,
3) otsime manuaali ja loeme,
4) võibolla isegi kruvime,
5) üritame pesta ja küürida,
6) viskame masina minema.

propsis ütles ...

Selline stsenaarium kõlab kahjuks päris usutavalt. :(

webxan ütles ...

Vaatame, kannatame ja proovime... Võibolla saab masinast ehitada näiteks pliiatsiteritaja.