3. sept 2008

Freedomi reiv

Hommik oli seekord kell 10. Magatud sai 6 tundi. Traditsiooniline kohv ning küllaltki tavapärased muud toimetused. Poole ühe paiku öösel paiku jõin 240 g Cido Vegetable juise'i, mis on meeldivalt vürtsikas jook köögiviljadest.




Vahepeal vihtusin kirjatööd teha, kuna sellest küüslaugulaadast Jõgeval ei tulnud midagi välja. Arvuti taga oli niigi piisavalt tegemist, pealegi näis too laat kava põhjal olevat pigem palagan rahvamuusikaga. Lõõts- või torupillilood pole aga need, mis mulle vähimalgi määral korda läheksid ning ekstra piletit ma sedalaadi kontserdile ei soetaks. Kell pool kaksteist sõin ühe banaani (115 g / neto 60 g).

Küll aga jõudis päevakorda KENT-aktsiooni viimane vaatlus. Selle otsustasin sooritada koos Margega, kes kõhklemata ka nõusse jäi, kuna oli parasjagu Tartusse teel. Big Benis ei saanud ma endale suurt muud lubadagi kui hooajasalatit, mis vastas 309 nõuetele.

Big Beni hooajasalat
Hooajasalat oli päris maitsev, sisaldades kohalikele oludele pisut ebasobivaid magusat maisi ning veelgi magusamat ananassi. Kuid kui need kohe algul salatist välja nokkida, võib roa üldjoontes söödavaks nimetada. Teinekord peaks mõtlema teistpidisele võimalusele, et need magusamad ja elukauged komponendid hoopis kas magustoiduks või söömata jätta.

Kohupiima-kirsikook Big Benis
Kohupiima-kirsikook oli aga sõnatukstegevalt maitsev. Ja üldsegi mitte liiga magus. Paraku maksis selline tükike ligi poolsada krooni, kuid maitses samas kolmesaja eest. Soovitan soojalt süüa jahedalt.

Vahepealse aja suutsime Margega kumbki omaette toimetada. Ent pärastlõunal, isegi õhtu eel, pidime uuesti kokku trehvama, et ka Ristiisa külastada. Lisaboonusena saime osa Freedom paraadist, mis isegi poole kilomeetri kaugusel pani oma müraga pea valutama ning südame teises rütmis lööma. Huvitav, kas see valuläve katsuv müra on mõeldud neil uue generatsiooni proovilepanekuks või on uus generatsioon kuulmispuudega. Kolmandana kaalun võimalust, et ehk ma olen lihtsalt liiga vana ega saa noortest inimestest enam üldse aru.

Hooajasalat Ristiisas Ristiisas oli ainsaks preparaat 309ga paralleelselt lubatuks söödavaks samuti hooajasalat. Teised kokad olid sama retsepti järgi koostanud hoopis teistsuguse salati. Erinevalt Big Beni ananassidest olid siin valikus apelsinilõigud. Juurdelisatud õli mulle ei meeldinud ja ma jätsin selle sisuliselt puutumata.

Jäätis iirisega Ristiisas
Nagu öeldud, polnud Ristiisas ühtegi teist keelatud produktideta salatit kui vaid hooajasalat. Nii tuligi taas sama roog valida. Ehkki, nagu varemgi mainitud, on Big Ben ja Ristiisa ühe omaniku firmad, on kokad neil siiski erinevad ning ka ühe retsepti järgi valmistatud roog näeb erinev välja.

Jäätis oli aga Ristiisas maksimaalseim kõne alla tulnud magustoit, kuna praetud banaanid šokolaadis jms ei maitse mulle üldse.

Suurele päevasele söömisele vaatamata sõin veel kell 21:45 214 g kapsa-kurgisalatit ning pärast kümmet 208 g kapsa-porgandisalatit. Seesugune hiline söömine on pisut kõheldav, eriti kui silmas pidada, et paar tundi pärast söömist magama heitmisest ei tule suurt midagi välja, kuna sisikond teeb alles tööd. Etteruttavalt võib aga öelda, et järgmisel päeval läksin ma magama alles kell 2:30, söönud kl 2 paiku kaks suuremat banaani (ca 200 g).


Jäätis oli aga Ristiisas maksimaalseim kõne alla tulnud magustoit, kuna praetud banaanid šokolaadis jms ei maitse mulle üldse.

Kommentaare ei ole: